Drugie podejście K. Fijołka do „zielonego” spaceru po Rzeszowie z mieszkańcami

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 27 listopada 2021

Sobota 6 listopada, pierwszy spacer z cyklu #SadzimyRzeszów.
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Prezydent zaprosił rzeszowian na kolejny z nim spacer po mieście w ramach akcji #SadzimyRzeszów. Pierwotnie powtórne wyjście prezydenta z mieszkańcami miało odbyć się 20 listopada, niestety pogoda, a właściwie jej brak, pokrzyżowały plany Konrada Fijołka. W najbliższą sobotę 27 listopada odbędzie się drugie podejście do tej przechadzki. Podczas ostatniego spaceru w ramach tej akcji mieszkańcy ponoć wskazali 25 miejsc, w których mają zostać zasadzone drzewa. Jak będzie tym razem?

W sobotę 6 lipca odbył się pierwszy spacer Konrada Fijołka z mieszkańcami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej, w ramach akcji #SadzimyRzeszów. Spacerowicze przeszli wówczas przez śródmieście, analizując m.in. sytuację na ul. Słowackiego, Dekerta, Lubomirskich, Pod Kasztanami, Zamkowej. Podczas tej wędrówki zarząd zieleni wskazał miejsca, gdzie jeszcze w tym roku posadzonych zostanie 66 drzew. Będą to rodzime gatunki, głównie - lipy, buki, dęby, klony.

Biorący udział w pierwszym spacerze rzeszowianie wskazali swoje lokalizacje nasadzeń dla 25 drzew. Najwięcej z nich posadzonych zostanie na skwerze przy ul. Moniuszki. Z ciekawszych gatunków, przy ul. Dekerta pojawią się mają jarząby mączne, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą - tulipanowce i miłorzęby. Tam gdzie mieszkańcy widzieliby nowe drzewa, mają one pojawić się w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością i donice kwietne. Mieszkańcy także zadecydowali o wskazaniu miejsc rabat i ustawienia donic.

Trasa aktualnej wędrówki po mieście przebiegać będzie nieco dalej od śródmieścia. Spacer rozpocznie się w parku Niezapominajek przy ul. Wiktora (koło hipermarketu B1), a potem wszyscy chętni przejdą na teren rekreacyjny w rejonie skrzyżowania ulic Kotuli i Wiktora, park im. Bł. Karoliny, park przy ul. Czudeckiej oraz teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej.

Wszyscy zainteresowani wspólnym spacerowaniem po Rzeszowie z prezydentem Fijołkiem zaproszeni są przez ratusz na najbliższą sobotę (27 listopada) o godz. 10.00. Zbiórka w parku Niezapominajek przy ul. Wiktora.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4