To będzie widowisko! W najbliższą niedzielę walki robotów na Podpromiu

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 26 listopada 2021

Już w najbliższą niedzielę 28 listopada o godz.11.00, w Hali Podpromie w Rzeszowie wystartuje 6. edycja największych zawodów robotycznych w Polsce! Podczas RoboMotion uczestnicy będą mogli zmierzyć się w aż 8 kategoriach, czyli 17 konkurencjach. Organizatorzy przygotowali areny do zmagań na torach dla LineFollower’ów czy walk sumo. Sam tor w kategorii LF przetestuje umiejętności programistyczne i konstrukcyjne wielu robotyków. Oprócz standardowych konkurencji organizatorzy przygotowali także wiele niespodzianek. Każdy konstruktor niezależnie czy dopiero zaczyna przygodę z elektroniką, czy też jest już doświadczony - z całą pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Nie zabraknie także konkurencji dedykowanych fanom marki LEGO.

Tegoroczna edycja powraca z dużym hukiem!

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza wspólnie z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, Rzeszowską Grupa IT (Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych), a także Polskim Towarzystwem Informatycznym Oddział Podkarpacki postanowili wznowić organizację zawodów RoboMotion. W ramach zawodów zobaczymy aż 17 konkurencji, w których zmierzy się ponad 230 robotów. Fundacja podczas tych zawodów zorganizuje pierwszą w Polsce edycję walk robotów (Smash Bots), która przyciągnęła aż 13 konstrukcji.

SmashBots by RoboLAB, to potężne, zdalnie sterowane roboty, które staną do walki w specjalnie zaprojektowanej do tego i zamkniętej arenie, gotowej wytrzymać potężne uderzenia. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich zaingerowanych walkami robotów „sumo”, żeby w niedzielę 28 listopada byli na Hali Podpromie w Rzeszowie i kibicowali zawodnikom w ich zmaganiach.

Organizatorzy oczywiście nie zapominają o ograniczeniach związanych z COVID-19 i będą stosować aktualne (na dzień zawodów) obostrzenia. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem, organizatorzy jednak proszą o wyrozumiałość, gdyż wpuszczą tylko tyle osób, ile będzie to możliwe i nie będzie stwarzało zagrożenia. Dla tych, którzy nie wejdą do Hali na Podpromu oraz tych wszystkich, którzy nie dadzą rady dotrzeć osobiście – jest dobra informacja. Zawody będą transmitowane przez Internet, co pozwoli wszystkim chętnym także „uczestniczyć” w tym wydarzeniu.

Wszelkie informacje, linki do transmisji znajdziecie na stronie internetowej zawodów oraz profilu społecznościowym.

***

Organizatorem, wydarzenia jest Rzeszowska Grupa IT czyli Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych, rzeszowski RoboLAB Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a także Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.

Partnerami wydarzenia są m.in. BorgWarner, Deloitte, MTU Aero Engines, Sędziszów Małopolski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Urząd Marszałkowski oraz Pratt & Whittney. Zawody są objęte Patronem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4