Marcel przeniesie się na Dworzec Lokalny, ale później. Musi uzyskać zezwolenia

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 12 lutego 2019

Główny przystanek firmy Marcel mieści się obecnie na parkingu przed Centrum Handlowym Europa II
Fot. Tomasz Wrzesiński

To, że przystanek początkowy busów firmy Marcel zostanie przeniesiony spod centrum handlowego Europa II przy al. Piłsudskiego na zmodernizowany Dworzec Lokalny przy ul. Towarnickiego jest już raczej przesądzone. Pod koniec stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy z kierownictwem Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie w tej sprawie. Okazuje się jednak, że podawany wcześniej marcowy termin przeprowadzki nie jest realny.

- Jesteśmy zdecydowani na przeniesienie się na dworzec podmiejski i taka decyzja już zapadła. Niestety nie zdążymy do marca z przeniesieniem, ponieważ nie jest to taki łatwy proces jak mogłoby się wydawać. Musimy przejść całą procedurę dotyczącą uzyskania zezwoleń jeżeli chodzi o nowy przystanek. Mamy 9 linii do zmian, postępowania powinny trwać około 2 miesięcy, więc okolice maja, to realny termin przeniesienia na nowy dworzec - powiedział nam Marcin Chmielarski, właściciel firmy Marcel.

Uzyskanie odpowiednich zgód wymagać będzie decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Obecnie, z parkingu spod Europy II codziennie wyjeżdża i przyjeżdża obecnie po około 400 kursów busów firmy Marcel obsługujących połączenia do podkarpackich miast. Z Dworca Lokalnego odjeżdżają już natomiast autobusy tej firmy wyruszające z Rzeszowa do Lublina. Kursy do Krakowa wyjeżdżają z kolei z przystanku przy ul. Grottgera przed dworcem PKP.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4