Kiedy pojedziemy tunelem pod Rondem Pobitno? Urząd wydłużył terminy

KATEGORIA: INWESTYCJE / 10 czerwca 2019

Fot. Materiał opracowany przez CzytajRzeszów.pl

Miejscy urzędnicy powtarzają przetarg na dokumentację projektową budowy tunelu pod rondem Pobitno. Tunel miałby powstać pod skrzyżowaniem ul. Lwowskiej z al. Armii Krajowej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i prowadzić ruch na kierunku północ – południe.

Za pierwszym razem oferty firm, które chciały podjąć się przygotowania dokumentacji wielokrotnie przekraczały założone przez ratusz środki. Miasto przeznaczyło na projekt 350 tys. zł, tymczasem firmy zaproponowały kwoty wahające się od ok. 1,4 do aż prawie 2,4 mln zł. Pierwszy przetarg zatem unieważniono. Czy teraz będzie taniej?

W powtarzanym obecnie postępowaniu urzędnicy czekają na oferty projektantów do 10 lipca. Wydłużono natomiast termin wykonania dokumentacji – teraz to dopiero 31 maja 2020 r., wcześniej miał to być koniec listopada br.

Oczywiście przygotowanie projektu to dopiero pierwszy krok w drodze do budowy tunelu. Kolejnym musi być znalezienie pieniędzy na jego budowę, a będzie to zapewne kwota co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych, a następnie ogłoszenie przetargu na przebudowę ronda i dróg dojazdowych. Realnie, powstanie inwestycji to zapewne perspektywa kilku najbliższych lat.

Tomasz Wrzesiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4