Ubrania i książki za karmę dla kotów? W Dzień Kota wszystko jest możliwe!

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 13 lutego 2020

Fot. Fundacja Felineus

Może nie wszyscy wiedzą, ale oprócz Walentynek i Tłustego Czwartku w lutym obchodzimy jeszcze jedno święto – Międzynarodowy Dzień Kota. Ten symboliczny dzień ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, promować niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los.

Za sprawą Fundacji Felienus rzeszowskie obchody Dnia Kota odbędą się w niedzielę 16 lutego w Kinie za Rogiem Cafe przy ul. Św. Mikołaja 6. Organizatorzy startują z programem już o godz. 11.00.

Przez cały dzień trwania akcji będzie odbywała się zbiórka karmy, akcesoriów i datków na rzecz bezdomnych kotów. Na miejscu będzie rozstawione stoisko Fundacji Felineus, przy którym obecni wolontariusze będą udzielać wszelkich informacji o adopcji zwierząt i funkcjonowaniu ich placówki.

Organizatorzy wymyślili ciekawą formułę zbierania datków dla zwierząt. Na miejscu będzie odbywał się „Charytatywny szafing”, czyli stoisko z używanymi ciuchami, za które zamiast pieniędzmi będzie płaciło się karmą dla kotów. Będzie także „Biblioteczka Pod Kotem”, z której będzie można zabrać ze sobą dowolną książkę w zamian zostawiając karmę. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, a dodatkowo przyczyni się do szczęścia jakiegoś kociego przyjaciela.

Wolontariusze informują i proszą chętnych o przekazywanie ubrań i książek na wyżej opisane akcje. Zbiórka trwa do 14 lutego. Można kontaktować się z nimi za pośrednictwem Facebooka www.facebook.com/FundacjaFelineus.

W programie także:

- Warsztaty rodzinne „Koci Kot”, które będą polegały na stworzeniu wielkiego kota z pudełek i materiałów.

- Koci Games Room – będzie można grać w „kocie” gry i zabawy (planszówki, rebusy, różnice, labirynty, kolorowanki itp.)

Dodatkowo na sali kinowej Kina za Rogiem Cafe:

- „Mruczanki-czytanki” - czytanie książki dla dzieci pt. „Dwa koty i pies trzeci”. Będą dwa wejścia - pierwsze godz. 11.30, drugie o godz. 13.00.

- „Warsztaty z kotem Bobikiem, który myślał, że jest królem” – czyli interaktywne zajęcia czytelnicze z dziećmi od 3-6/7 lat, godz. 14.30, na które obowiązują wcześniejsze zapisy. Swój udział można zgłaszać e-mailem: mati@felineus.org

- FINAŁ DNIA KOTA – projekcja filmu „Jak zostać kotem” o godz. 16.00. Wejście na projekcję jest bezpłatne, organizatorzy zachęcają jednak, aby wesprzeć koty dobrowolnym datkiem do puszki.

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4