Finałowy koncert Święta Paniagi na Rynku pod znakiem „Blues Brothers”

KATEGORIA: FOTORELACJE / 4 maja 2022

Fot. Paweł Bialic

Wieczorny, wtorkowy koncert zespołu Hommage a’ Blues Brothers był finałowym punktem tegorocznego Święta Paniagi i przyciągnął na rzeszowski Rynek tłumy widzów.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 19.00. W programie znalazły się utwory z kultowego filmu „Blues Brothers” w aranżacji Wiesława Świderskiego. W „tanich drani” z kinowego przeboju wcielili się Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski i Jolanta Szczepaniak. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Bassema Akiki.

Tajemnica sukcesu Blues Brothers to urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm. Artyści wykonywali przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów.

Zbigniew Zamachowski, szerokiej publiczności znany jako aktor, był wielokrotnie doceniany i nagradzany za talent wokalny. Piosenkarz Maciej Miecznikowski poczuciem humoru i dystansem do świata oraz samego siebie dorównuje braciom Blues. Jolanta Szczepaniak jest prawdziwą osobowością polskiego jazzu i soulu.

Red.

Zdjęcia: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4