Lider ekstraklasy w Rzeszowie! Resovia zagra z Lechią Gdańsk w Pucharze Polski

KATEGORIA: SPORT / 6 listopada 2018

Trener Apklan Resovii Szymon Grabowski i jego zespół w meczu z Lechią Gdańsk postara się sprawić niespodziankę.
Fot. Paweł Bialic

Nie lada gratka czeka kibiców piłki nożnej w Rzeszowie w najbliższą środę 7 listopada. W 1/16 Pucharu Polski Apklan Resovia zagra na Stadionie Miejskim Stal z obecnym liderem ekstraklasy Lechią Gdańsk.

Kilka tygodni temu po losowaniu par tej rundy pucharu trener pasiaków Szymon Grabowski z takiego rywala był zadowolony. - Los był dla nas można powiedzieć łaskawy. Wylosowaliśmy trudnego, ale bardzo medialnego przeciwnika. Trybuny powinny się zapełnić kibicami - mówił w rozmowie z naszym portalem.

Resovia przystąpi do tego pojedynku w dobrych nastrojach. Nie przegrała od 4 meczów, a ostatnie 3 kończyła z kompletem punktów. Można zatem mówić o swego rodzaju ustabilizowaniu formy. Grabowski nie będzie mógł skorzystać nadal z usług Damiana Barszczaka i Mateusza Świechowskiego którzy zmagają się z kontuzjami. Szymon Kaliniec narzeka na lekką infekcję, ale jego ewentualny występ nie jest chyba zagrożony.

- Na pewno nie zaatakujemy od samego początku, bo to mogło by się dla nas źle skończyć. Przyjdzie nam zagrać z obecnie najlepszą drużyną w kraju, która jest formie. Będziemy próbowali szukać swoich szans przez konstruowanie akcji bocznymi sektorami boiska. Na pewno postaramy się być groźni wykonując stałe fragmenty gry - zapowiada trener Resovii.

W jeszcze lepszych nastrojach przyjedzie do Rzeszowa Lechia, której wygrana w meczu z Resovią to niemal obowiązek. Gdańszczanie wygrali w niedzielny wieczór mecz z Lechem Poznań. Są liderem ekstraklasy i mają na swoim koncie 28 punktów.

Organizatorzy przypuszczają, że na trybunach powinno pojawić nie mniej niż 3 tysiące widzów. Ta liczba może być zdecydowanie większa. Początek meczu w środę o godzinie 13. Transmisje ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4