Stal i Resovia już trenują. W lutym wrócą do zmagań w Fortuna 1 Lidze

KATEGORIA: SPORT / 4 stycznia 2023

Fot. stalrzeszow.pl

Piłkarze pierwszoligowych Stali Rzeszów i Apklan Resovii Rzeszów tuż po nowym roku rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W obu ekipach doszło już do pierwszych zmian kadrowych.

Stal już trenuje

Piłkarze Stali Rzeszów do treningów wrócili w poniedziałek 2 stycznia. W trakcie okresu przygotowawczego biało-niebiescy łącznie rozegrają 6 meczów sparingowych, a także wyjadą na obóz do Woli Chorzelowskiej.

Do rozgrywek Fortuna 1 Ligi podopieczni Daniela Myśliwca wrócą w sobotę 11 lutego. U siebie podejmą Puszczę Niepołomice. W pierwszym meczu tych drużyn lepsza była Puszcza, która pokonała Stal 2-1.

Na ten moment w Stali nie doszło do większych zmian kadrowych, wspomnieć można o skróceniu wypożyczenia Igora Ławrynowicza, który wraz z końcem roku wrócił do rezerw Lecha Poznań. Środkowy pomocnik reprezentował biało-niebieskie barwy od lutego zeszłego roku. W Stali wystąpił łącznie pięć razy, rozgrywając trzy mecze w II lidze i po jednym spotkaniu w Fortuna 1 Lidze oraz Fortuna Pucharze Polski.

Fot. cwks-resovia.pl

Resovia pożegnała Kwietnia i Kubowicza

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli również zawodnicy Apklan Resovii Rzeszów. W pierwszym treningu stawiło się 27 zawodników Spośród tej grupy trener Mirosław Hajdo testował pięciu graczy. W drugim dniu zimowych przygotowań piłkarze Resovii odbyli badania i testy sprawnościowe.

27 stycznia Resoviacy wyjadą na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy do tureckiego Belek podczas, którego rozegrają trzy sparingi. Do zmagań ligowych „Pasiaki” również wrócą w sobotę 11 lutego. Resovia zagra swój mecz na wyjeździe z Wisłą Kraków. W pierwszym meczu lepsza okazała się „Biała Gwiazda” wygrywając w Rzeszowie 2-0.

Do tej pory w drużynie Mirosława Hajdy doszło do dwóch istotnych zmian kadrowych. Drużynę opuścił Bartosz Kwiecień, który w rundzie jesiennej o ile był zdrowy, przeważnie wychodził w pierwszym składzie na środku obrony lub na pozycji defensywnego pomocnika. Miewał dobre momenty gry, szczególnie w drugiej części rundy. Kibice „Pasiaków” zapamiętają go na pewno z bramki w październikowych derbach Rzeszowa gdy pięknym strzałem z własnej połowy podwyższył wynik na 4-2. Kwiecień piłkarzem Resovii był od stycznia 2022 roku, rozegrał w niej 18 meczy we wszystkich rozgrywkach i strzelił trzy gole. Teraz swoją karierę będzie kontynuował w ekstraklasowej Koronie Kielce, w której występował już w przeszłości.

Z Apklan Resovią pożegnał się również środkowy obrońca Dawid Kubowicz, który zasili szeregi II- ligowego Hutnika Kraków. „Kubo” w trakcie trzy i półrocznego pobytu w Resovii rozegrał łącznie 96 spotkań. Był ważną częścią drużyny w sezonie gdy udało się awansować do Fortuna 1 Ligi, miał też pewne miejsce w składzie Resovii w poprzednich dwóch sezonach na 1-ligowych boiskach. W trwającym sezonie rozegrał 10 spotkań w lidze i 1 w Fortuna Pucharze Polski. W większości z nich wyprowadzał drużynę jako kapitan.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4