Resovia ograła Ruch Chorzów! Bardzo ważne zwycięstwo „Pasiaków”

KATEGORIA: SPORT / 6 maja 2023

Apklan Resovia Rzeszów sprawiła w sobotę dużą niespodziankę i pokonała na wyjeździe wicelidera tabeli Ruch Chorzów 1-3. Dwie bramki dla „Pasiaków” zdobył Marek Mróz, jedno trafienie dołożył Radosław Bąk.

Ciężki terminarz Resovii

Przed startem 30 kolejki Fortuna 1 Ligii sytuacja Apklan Resovii nie była najlepsza, bo nadal nie ma pewności, że „Pasiaki” utrzymają się w lidze. Zespół z Rzeszowa miał tylko 1 punkt przewagi nad strefą spadkową, a terminarz do końca sezonu wydaje się trudny, bo oprócz meczu z niżej notowaną Chojniczanką, podopieczni Mirosława Hajdy zmierzą się z ligową czołówką, więc o punkty będzie ciężko.

Pierwszy sprawdzian z mocniejszym rywalem Resovia miała w sobotę w Gliwicach w meczu z rewelacją tego sezonu beniaminkiem Ruchem Chorzów, który zajmuje 2 miejsce. Spotkanie dla „Pasiaków” zaczęło się fatalnie, bo już w 3 minucie przegrywali po bardzo ładnej bramce z rzutu wolnego doświadczonego obrońcy gospodarzy Macieja Sadloka.

Po takim początku wydawało się, że Ruch łatwo wygra spotkanie, tym bardziej że ich przewaga w pierwszych minutach była widoczna. Resovia dosyć szybko jednak wyrównała za sprawą gola Radosława Bąka, który wepchnął piłkę do bramki po koronkowej akcji z udziałem Kamila Anotnika i Marka Mroza. Od tego momentu gra trochę się wyrównała.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, choć „Niebiescy” mieli swoje okazje do strzelenia bramki, ale brakowało im skuteczności, a w bramce Resovii bardzo dobrze bronił Branislav Pindroch.

Świetna 2 połowa Resovii

Od początku drugiej połowy w drużynę Resovii wstąpiły nowe siły, podobnie jak tydzień temu podczas przegranych derbów ze Stalą (1-2). Wtedy sił na dobrą grę starczyło na 15 minut i jedną bramkę. Tym razem było inaczej. Już w pierwszych sekundach gry świetną sytuację miał Radosław Bąk, ale jego strzał głową dobrze wybronił bramkarz Ruchu Jakub Bielecki. Golkiper gospodarzy 5 minut później znów popisał się dobrą paradą, gdy groźnie uderzał Maciej Górski.

W końcu w 61 minucie Resovia wyszła na prowadzenie. Bramkę zdobył Marek Mróz, pewnie wykorzystując rzut karny po faulu na Kamilu Antoniku. Pomocnik „Pasiaków” pięć minut później mógł cieszyć się już z dubletu, gdy wykorzystał dogranie rezerwowego Jakuba Sylvestra, który wcześniej dostał długą piłkę od Pindrocha i świetnie oszukał defensorów Ruchu przy linii końcowej.

Resovia mogła strzelić kolejną bramkę, jednak wspomniany już Sylvestr nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Bieleckim w 83 minucie. W ostatnich minutach gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty, ale finalnie musieli uznać wyższość „Pasiaków”.

Dzięki sensacyjnej wygranej z Ruchem, Resovia przesunęła się na 11 miejsce w tabeli i ma 35 punktów. Ruch nadal zajmuje pozycję wicelidera z 53 oczkami na koncie.

Ruch Chorzów – Apklan Resovia 1:3 (1:1)

1:0, Maciej Sadlok (2)

1:1, Radosław Bąk (14)

1:2, Marek Mróz (62)

1:3, Marek Mróz (66)

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki – Tomasz Wójtowicz (67. Kacper Michalski), Jakub Piątek, Szymon Kobusiński (56. Łukasz Moneta), Tomasz Foszmańczyk (56. Łukasz Janoszka), Jan Sedlak (67. Jakub Witek), Michał Feliks, Maciej Sadlok, Paweł Baranowski (23. Konrad Kasolik), Remigiusz Szywacz, Daniel Szczepan.

Apklan Resovia: Branislav Pindroch – Radosław Adamski, Ruben Hoogenhout, Aleksander Komor, Miłosz Kałahur – Radosław Bąk (82. Filip Mikrut) Radosław Kanach, Marek Mróz, Pedro Vieira (75. Bruno Garcia), Kamil Antonik (82. Mehdi Lehaire) – Maciej Górski (59. Jakub Sylvestr).

Żółte kartki: Konrad Kasolik – Radosław Kanach