Dla Lubeni to samochodowe święto. W pierwszym dniu rajdu „Grzybek” nie zawiódł

KATEGORIA: SPORT / 10 sierpnia 2019

Odcinek specjalny w Lubeni.
Fot. Sebastian Stankiewicz

Inauguracyjny dzień 28. Rajdu Rzeszowskiego za nami. Znany wszystkim miłośnikom wyścigów Grzegorz „Grzybek” Grzyb nie zawiódł i jak na razie prowadzi w klasyfikacji.

Dwa z piątkowych odcinków specjalnych zostały rozegrane już tradycyjnie na drogach Lubeni pod Rzeszowem. Miejscowość ta już chyba przyzwyczaiła się, że latem staje się areną zmagań rajdowców. Wokół trasy wyścigów licznie zgromadziło się kilka setek widzów – miłośników prędkości i ryku podrasowanych silników. Przeważająca cześć publiczności byli to właśnie mieszkańcy Lubeni i okolicznych miejscowości.

Oprócz wyścigów w Lubeni pierwszego dnia zostały rozegrane cztery kolejne wyścigi na drogach Wysokiej i Wojaszówki. Łącznie kierowcy mieli zatem do pokonania 6 odcinków specjalnych.

Załoga Grzegorz Grzyb i Robert Hundla prowadzi w klasyfikacji po pierwszym dniu zmagań kierowców. Tuż za „Grzybkiem” znaleźli się 5-krotny tryumfator Rajdu Rzeszowskiego Francuz Brayan Bouffier ze stratą 3,2 sekundy oraz Mikołaj Marczyk, który traci do lidera rajdu już 14,5 sekundy.

Wyścigi rajdowców zostaną wznowione w sobotę w ramach pozostałych 5 oesów Rajdu Rzeszowskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania po dwa odcinki specjalne na drogach Pstrągowej i Wojaszówki, a także jeden odcinek specjalny rozegrany na ulicach Rzeszowa. Odcinek specjalny ulicami Rzeszowa zaplanowano na godzinę 10.25. Poprowadzi on od Galerii Graffica ulicą Lisa-Kuli – dalej uliczkami śródmieścia do placu Farnego i klasztoru bernardynów, by potem wrócić na al. Cieplińskiego i ul. Lisa-Kuli.

Tymczasem możecie Państwo obejrzeć poniżej zdjęcia z odcinka specjalnego w Lubeni autorstwa Sebastiana Stankiewicza.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4