W Rzeszowie odbędą się rekordowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach

KATEGORIA: SPORT / 21 sierpnia 2019

Fot. Pixabay.com

Zawodnicy z 16 województw w wieku od 5 do 18 lat, a wśród nich Mistrzowie Polski, Europy i Świata w kategoriach juniorskich, zagrają w ostatni weekend wakacji, w dniach 29 sierpnia – 1 września na Hali Podpromie w Rzeszowie, w jednym z największych turniejów szachowych w Polsce i Europie. Będą to Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych. Swój udział do Mistrzostw Polski zgłosiło 1196 zawodników. Mistrzostwa rozegrane zostaną w 6 kategoriach wiekowych, osobno wśród dziewcząt i chłopców.

- To będzie wielkie szachowe święto w Rzeszowie. Zgłoszonych jest 1196 młodych szachistów z terenu całej Polski, a wśród nich Mistrzowie Polski, Europy i Świata w kategoriach juniorskich. Jest to niekwestionowany rekord frekwencji. To będzie niesamowite uczucie gościć tylu młodych szachistów w Rzeszowie. Przyjedzie również mnóstwo rodziców, opiekunów i działaczy szachowych – mówi główny organizator Mistrzostw Polski Krzysztof Skiba, wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Oprócz tytułów Mistrzów Polski, najlepsi juniorzy zdobędą puchary, medale, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe.

- Nagrodzonych łącznie zostanie około 240 juniorów, a wszystkie dzieciaki do lat 8 i 10 dostaną dyplomy i upominki – wylicza prezes Towarzystwa Szachowego „Skoczek” Robert Stefański, dyrektor Mistrzostw. - Organizujemy Mistrzostwa wraz z Polskim Związkiem Szachowym, przy współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim i Politechniki Rzeszowskiej.

- Rozgrywki szachowe to nie wszystko. Dla dzieci przygotowujemy różne imprezy towarzyszące, a kibice w dowolnym zakątku świata będą mogli obserwować transmitowane partie szachowe z czołowych szachownic, a także obserwować transmisję wideo wraz z profesjonalnym komentarzem najlepszych polskich arcymistrzów (przypomnienie: arcymistrz - najwyższy tytuł w szachach). Podczas Mistrzostw Polski pojawi się także najbardziej znany polski youtuber szachowy Marianczello – wylicza wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego Krzysztof Skiba.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Mistrzostw Polski: www.mpjbis2019.pl oraz na oficjalnym fanpage’u Mistrzostw: https://www.facebook.com/mpjbis2019, gdzie organizowane są także konkursy z pamiątkowymi upominkami.

Zawody rozpoczną się w piątek 30 sierpnia o godz. 9.30. Oficjalne zakończenie planowane jest na godz. 17.00 w niedzielę 1 września.

- Mamy nadzieję, że wszyscy przyjadą i wyjadą z pięknego Rzeszowa zadowoleni i z miłymi wspomnieniami oraz że Mistrzostwa Polski Juniorów staną się piękną wizytówką Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego na długie lata – dodaje Skiba.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4