Szlachetna Paczka potrzebna bardziej niż kiedykolwiek! Pomóż i Ty

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 8 sierpnia 2020

Fot. Szlachetna Paczka

W wyniku pandemii koronawirusa co czwarty Polak utracił dochód bądź ma w najbliższej rodzinie kogoś w takiej sytuacji. Pandemia dotknęła wszystkich, ale najbardziej uderzyła w grupy i tak już wykluczone społecznie oraz najmniej uprzywilejowane. By dotrzeć do 30 tys. rodzin i osób potrzebujących, potrzeba 9,5 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki, która w tym roku będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Pomoc trafi m.in. do osób dotkniętych skutkami pandemii. Poszukiwani są wolontariusze!

Informacje o rejestracji oraz regulaminie Szlachetnej Paczki na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/

Fot. Szlachetna Paczka

Do pomocy tym, w których uderzyła pandemia, łącznie potrzeba aż 12 tys. wolontariuszy. Bez nich nie uda się zrealizować 20. edycji Szlachetnej Paczki i 18. edycji Akademii Przyszłości. Organizatorzy planują otworzyć w tym roku aż 628 rejonów Szlachetnej Paczki, w których wolontariusze dotrą do historii 30 tys. potrzebujących rodzin.

- Zostając wolontariuszem, możesz sprawić, że ten trudny rok 2020 skończy się szczęśliwie dla rodzin i samotnych osób w potrzebie. Nie pozwól, aby ktoś, kto miał mniej szczęścia, został sam –zachęcają organizatorzy akcji.

Rok 2020 to jednak nie tylko pandemia. To także powódź, która w szczególny sposób dotknęła m.in. województwa małopolskie, śląskie, podlaskie, podkarpackie oraz Kujawy i Pomorze. Wolontariusze we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami będą włączali do Szlachetnej Paczki również te rodziny, które straciły swój dobytek lub pogorszyły się ich warunki życiowe w wyniku powodzi lub nawałnic.

Kam.

Fot. Szlachetna Paczka

Fot. Szlachetna Paczka

Fot. Szlachetna Paczka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4