18. Dzień Papieski w Rzeszowie. Pielgrzymka i koncert w Parku Papieskim

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 12 października 2018

Fot. Materiały prasowe

Rzeszowskie obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się już w sobotę (13 października) i potrwają do niedzieli (14 października). Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”, które jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W te dni mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wziąć udział w pielgrzymce Szlakiem Świętych. Na trasie znajdują się miejsca (stacje) związane św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował. Są to: rzeszowski ratusz, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny i kościół św. J.S. Pelczara oraz katedra rzeszowska.

Przez cały weekend (sobota i niedziela) w godzinach od 10.00 do 16.00 przy każdej stacji będzie stanowisko prowadzone przez wolontariuszy, którzy będą pełnili dyżur papieski i udzielali informacji. Wolontariusze będą wydawali i pieczętowali karty pielgrzyma (karty będą wydawane przy każdej stacji). 14 października podczas koncertu głównego w Parku Papieskim odbędzie się losowanie nagród dla osób pielgrzymujących.

Główne obchody Dnia Papieskiego odbędą się w niedzielę w Parku Papieskim.

W programie:

11.30 – gry i zabawy dla dzieci w Wiosce Papieskiej zorganizowanej w Parku Papieskim;

15.00 – Msza święta w katedrze (dziękczynienie za Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na papieża);

16.00 – przemarsz do Parku Papieskiego;

16.15 – Program Papieski: Spektakl o Janie Pawle II, album dla papieża, animacja „Polska nasza ojczyzna”, przemówienia i błogosławieństwo, losowanie nagród wśród uczestników Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych;

17.30 – Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak i Zespołu Muzyków Polskiego Radia Rzeszów i Telewizji.

Niedzielna kwesta

W niedzielę, jak co roku w Dniu Papieskim, we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej przeprowadzona zostanie również kwesta na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od lat wspiera zdolną, ubogą młodzież.

Zbiórkę pieniędzy przeprowadzą członkowie Szkolnych Kół Caritas, PCK, uczniowie oraz studenci. Wolontariusze przed kościołami będą zbierać datki do fundacyjnych skarbonek. Program stypendialny będzie można również wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401.

Kamila Szeliga

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4