Uwaga! Elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka przez dwa dni będzie hałasować

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 stycznia 2022

Fot. Google Maps

Uwaga mieszkańcy Rzeszowa! W piątek i sobotę (14-15 stycznia) na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. Oznacza to zwiększony hałas.

Elektrociepłownia Fenice na terenie dawnej WSK odpowiada za ogrzewanie budynków na powierzchni około 25 procent Rzeszowa. Jak informuje Krzysztof Kowalski z firmy Fenice, prace zaplanowano na dzisiaj i sobotę. Przeprowadzi je wyspecjalizowana firma z Gliwic, która posiada odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego i wszystkie potrzebne zezwolenia na prowadzenie tego typu prac specjalnych na instalacjach kotłów parowych.

- Prace będą polegać na wydmuchu pary wodnej przez kocioł i instalację ze specjalnym tłumikiem. W związku z tym, w piątek i sobotę dwa razy na dobę, około godz. 9 i 17 przez około 10 minut będziemy emitować z naszej elektrociepłowni parę wodną i zwiększony hałas – mówi Krzysztof Kowalski. I uzupełnia, że dwudniowy proces to ostatni etap remontu kotła.

- Podczas remontu wymieniono jego część ciśnieniową. Teraz trzeba ją przedmuchać, aby wewnątrz nie pozostały żadne, nawet najdrobniejsze elementy po spawaniu. Kocioł współpracuje z turbiną, takie śmieci mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia – tłumaczy Krzysztof Kowalski.

Prace nie będą szkodliwe i niebezpieczne dla otoczenia.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4