Skargi w sprawie nocnej prohibicji już oficjalnie trafią do WSA

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 18 lutego 2019

Fot. Pixabay.com

Jak można było się spodziewać, skargi przedsiębiorców na uchwałę Rady Miasta Rzeszowa dotyczącą ograniczenia sprzedaży alkoholu na osiedlu Śródmieście w godzinach 22.00 - 06.00 już oficjalnie zostaną skierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie. Taką informację potwierdził nam przewodniczący Rady Miasta Andrzej Dec (Platforma Obywatelska).

- Skarga wpłynęła do mnie i została następnie przekazana do miejskich urzędników, którzy podjęli decyzję o odniesieniu się do zarzutów postawionych w tych dokumentach oraz wejściu na drogę sądową, czyli skierowaniu skarg do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - powiedział nam przewodniczący Rady Miasta.

Drugą możliwością w tej sprawie było ponowne rozpatrzenie sprawy uchwały zakazującej sprzedaży alkoholu w sklepach na Śródmieściu przez Radę Miasta, z ewentualnymi zmianami czy poprawkami jeżeli takie zostałyby wprowadzone lub całkowite unieważnienie uchwały i przedstawienie takich projektów na najbliższej sesji Rady Miasta. Przedsiębiorcy, których objął zakaz, skierowali w tej sprawie wnioski o ostateczne wezwanie do wycofania uchwały. W ratuszu takiej decyzji jednak nie podjęto, więc sprawę ostatecznie rozstrzygnie WSA w Rzeszowie.

Od przedsiębiorców, którzy złożyli skargi dowiedzieliśmy się, że zawierają one wniosek o wstrzymanie wykonania uchwały do czasu wydania wyroku. Jeżeli WSA w Rzeszowie przychyliłby się do tego wniosku, byłaby to bardzo pozytywna wiadomość dla właścicieli sklepów objętych obecnie zakazem. Wyrok WSA w Rzeszowie w sprawie samych skarg poznamy zapewne dopiero za kilka miesięcy.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4