„Pomost International” - wolontariusze z Buffalo ponownie w Rzeszowie

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 10 lipca 2019

Fot. Jessica Kisluk/Materiały prasowe

Już 15 lipca 2019 roku w Rzeszowie wystartuje XXIX Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. W dwutygodniowych zajęciach językowych, które poprowadzi grupa 13 nauczycieli – wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo weźmie udział 136 uczestników.

„Pomost International” to wakacyjny Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej, który organizowany jest nieprzerwanie od 1991 roku. To właśnie wtedy stolica Podkarpacia została wyłoniona spośród 100 polskich miast jako miejsce realizacji corocznej inicjatywy, co przyczyniło się do pogłębienia istniejącej relacji partnerskiej Rzeszowa z amerykańskim miastem Buffalo.

„Pomost International” po raz kolejny cieszy się rekordowym zainteresowaniem, dzięki czemu na tegorocznym kursie ponownie zagości pełen komplet uczestników. Dwutygodniowe przedsięwzięcie, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo, Rzeszowski Dom Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie będzie realizowany w formie całodziennej dla młodzieży oraz formie wieczorowej dla dorosłych.

Tegoroczny kurs poprowadzi grupa 13 nauczycieli z miasta Buffalo, którzy na co dzień są przedstawicielami różnych zawodów i stanowisk społecznych. Wśród goszczących w Rzeszowie amerykańskich wolontariuszy obecni są także potomkowie polskich imigrantów oraz osoby czynnie związane z organizacjami polonijnymi. Wszystkie zajęcia prowadzone będą wyłącznie w języku angielskim, na podstawie specjalnie opracowanego podręcznika, a tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie dziki zachód.

Oficjalne rozpoczęcie XXIX Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” z udziałem wolontariuszy z Buffalo, tegorocznych uczestników oraz organizatorów odbędzie się w poniedziałek 15 lipca 2019 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie przy al. Rejtana 30.

Red.

Fot. Jessica Kisluk/Materiały prasowe

Fot. Jessica Kisluk/Materiały prasowe

Fot. Jessica Kisluk/Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4