Nowa hala gimnastyczna w Wysokiej Głogowskiej. Podpisano umowę

KATEGORIA: INWESTYCJE / 17 listopada 2020

Fot. Gmina Głogów Młp.

W Wysokiej Głogowskiej w gminie Głogów Młp. powstanie nowa hala gimnastyczna.

Umowę na realizację zadania pod nazwą „Budowa szkolnej hali sportowej w miejscowości Wysoka Głogowska w gminie Głogów Młp.” podpisali 2 listopada Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. i Rafał Dziedzic prezes firmy Baudziedzic.

- Nowy obiekt powstanie w parku przy Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej i będzie służył uczniom szkoły i mieszkańcom gminy. Wykonawcą zadania będzie, doświadczona i mająca bardzo dobrą opinię na rynku, firma BAUDZIEDZIC z Głogowa Młp. - poinformował burmistrz Paweł Baj.

Koszt wykonania zadania wynosi 4,5 mln zł, z czego 33 proc. to dotacja przyznana gminie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a pozostała część kwoty pochodzi z budżetu gminy. Zgodnie z umową nowy obiekt ma powstać do 1 lipca 2022 r.

- Wysoka Głogowska to miejscowość, która bardzo dynamicznie się rozwija, co roku przybywa nowych mieszkańców i domów. Baza szkolna musi być dostosowana do obecnych wymogów, dlatego należało podjąć odważną decyzję o rozpoczęciu budowy nowej sali gimnastycznej. W nowej sali będą się odbywały nie tylko zajęcia z wychowania fizycznego, ale również akademie szkolne, inscenizacje i występy – powiedziała Maria Drzał, radna z Wysokiej Głogowskiej.

Red.

Fot. Gmina Głogów Młp.

Fot. Gmina Głogów Młp.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4