Przy Zespole Szkół nr 1 powstanie hala sportowa. Miasto dołoży 2,8 mln zł

KATEGORIA: INWESTYCJE / 1 kwietnia 2021

Wizualizacja hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

Na wniosek Marka Bajdaka, pełniącego funkcję prezydenta Rzeszowa, w budżecie miasta zapisane zostały dodatkowe pieniądze na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie.

- Dzięki tym dodatkowym pieniądzom – 2,8 mln zł będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą i rozpocząć budowę hali – mówi Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

Obiekt powstać ma przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego 4, w skład którego wchodzi VI Liceum Ogólnokształcące. Zgodnie z projektem inwestycji, opracowanym na zlecenie miasta przez ARP Autorską Pracownię Projektową Manecki z Krakowa, hala ma być obiektem trzykondygnacyjnym.

- Na parterze budynku znajdą się m.in. cztery sale lekcyjne, szatnie z toaletami i prysznicami, pokój nauczycieli, magazyn sprzętu sportowego, siłownia. Na pierwszym piętrze będzie sala gimnastyczna z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Znajdzie się tam także pokój dla nauczycieli oraz trybuny, które łącznie będą mogły pomieścić ponad 200 widzów - wylicza Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Hala z budynkiem szkoły połączona będzie przewiązką. Projekt przewiduje także zagospodarowanie terenu przy hali - budowę zewnętrznego boiska oraz bieżni ze skocznią w dal, ponad 40 nowych miejsc parkingowych oraz nasadzenia roślinności.

Realizacją tej inwestycji było zainteresowanych sześć firm. Ich oferty przekraczały jednak kwotę, która na to zadanie była zarezerwowana w budżecie Rzeszowa. Marek Bajdak wystąpił do Rady Miasta Rzeszowa o zarezerwowanie dodatkowych 2,8 mln zł. Na ostatniej sesji radni zaakceptowali propozycję prezydenta. Zwycięski wykonawca to firma Texom z Krakowa. Nowa hala sportowa, która powstanie w centrum Rzeszowa, będzie kosztowała nieco ponad 15,2 mln zł.

- Umowa na jej budowę zostanie podpisana w ciągu kilkunastu dni. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku - dodaje Artur Gernand.

Red.

Zagospodarowanie terenu - rzut z góry
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4