Stok narciarski w Matysówce. Są pierwsze pieniądze na koncepcję

KATEGORIA: INWESTYCJE / 26 marca 2019

Całoroczny stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie
Fot. wikimedia.org

100 tys. zł – tyle znalazło się w budżecie miasta na opracowania koncepcji jednej z obietnic wyborczych rządzącej ekipy w Rzeszowie, czyli budowy stoku narciarskiego w przyłączonej w tym roku do Rzeszowa Matysówce. Decyzję podjęto na wtorkowej sesji Rady Miasta.

- Te pieniądze są potrzebne na analizę i ustalenie zakresu przedsięwzięcia. Chcemy aby dokonano sumiennej analizy w kwestii działania tej inwestycji, jej wydatków oraz dochodów, tak aby było to przedsięwzięcie przynoszące zyski miastu. Mamy wybrane miejsce, chcemy to przygotować – powiedział zastępca prezydenta Rzeszowa Marek Ustrobiński odpowiadając na pytanie radnej PiS Danuty Solarz o zasadność wydania tych środków.

Podczas kampanii wyborczej w październiku zeszłego roku obecne władze zapowiadały, że stok miałby by funkcjonować całorocznie. W zimie byłby pokryty śniegiem, natomiast w okresie letnim podłożem na stoku byłby igielit. Ta koncepcja wciąż jest aktualna, o czym świadczą słowa wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka.

- Wiem, że w Radzie Miasta jest wielu narciarzy i zwolenników tego projektu. Chcemy aby był to stok dostępny cały rok, podobnie jak Górka Szczęśliwicka w Warszawie – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miasta Konrad Fijołek.

Gdyby w Rzeszowie powstał tego typu stok narciarski, to dołączyłby do trzech istniejących całorocznych stoków narciarskich w Polsce. Oprócz stoku na wspomnianej już Górce Szczęśliwickiej w Warszawie przez cały rok można szusować na nartach również w Poznaniu w Całorocznym Centrum Narciarstwa MaltaSki oraz w Bytomiu w Całorocznym Centrum Narciarsko Snowboardowym Dolomity Sportowa Dolina.

Nie wiadomo na razie co miałoby powstać oprócz stoku narciarskiego w Matysówce. Podczas sesji pojawiły się również pomysły stworzenia wraz z nim toru saneczkarskiego. Temat budowy stoku narciarskiego oraz tego w jakim kształcie miałby on funkcjonować ma być również tematem komisji finansów Rady Miasta.

Wokul

Widok ze wzgórza Matysówki. Tu mógłby powstać stok narciarski
Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4