Trzy oferty na budowę nowej jednostki straży. Każda przekracza budżet

KATEGORIA: INWESTYCJE / 30 lipca 2018

Wizualizacja Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3. Fot. Materiały Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie.

Nie ma rozstrzygnięć w powtórzonym przetargu na budowę nowej strażnicy rzeszowskich strażaków na Dworzysku. O problemach z tą inwestycją pisaliśmy już TUTAJ.

Nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie ma powstać w strefie ekonomicznej na Dworzysku. Taka lokalizacja ma skrócić czas dojazdu przez strażaków do zdarzeń w tym rejonie miasta i powiatu, a także do wypadków na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S19.

Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego programu modernizacji służb mundurowych oraz budżetu wojewody.

W poprzednim przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – Baudziedzic z Rudnej Małej. Jej oferta opiewała na przeszło 15,8 mln zł i przekraczała założony budżet o ponad 3,6 mln zł. W związku z tym strażacy wystąpili o dodatkowe środki do władz miasta i powiatu. Te dołożyły odpowiednio: 1,2 mln zł i 100 tys. zł. Ponieważ nadal było to za mało, przetarg został unieważniony.

W powtórzonym postępowaniu zakres inwestycji został nieco ograniczony. Infrastruktura pomocnicza, z której na razie zrezygnowali strażacy, ma powstać później.

Po otwarciu ofert okazało się, że do przetargu zgłosiły się tym razem trzy firmy. Mimo ograniczenia zakresu inwestycji każda z ofert nadal przekracza jednak budżet jakim dysponuje Komenda Miejska PSP, czyli 13 mln 542 tys. zł. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Baudziedzic – 14 mln 919 tys. zł. Droższe są propozycje dwóch innych firm: SB Complex z Rzeszowa – 15 mln 169 tys. zł oraz Karpat-Bud z Rogoźnicy – 19 mln 65 tys. zł.

Jaka decyzja zostanie podjęta w tej sytuacji?

- Na razie nie ma rozstrzygnięć, szukamy jeszcze pieniędzy. Jaka decyzja zostanie podjęta powinno być jasne w ciągu około tygodnia - wyjaśnia mł. bryg. Grzegorz Wójcicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP.

Tomasz Wrzesiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4