Już trzeci przetarg na remont okrągłej kładki. Tym razem się uda?

KATEGORIA: INWESTYCJE / 8 maja 2019

Fot. Paweł Bialic

Miejscy urzędnicy ogłosili już trzeci przetarg na remont kładki nad al. Piłsudskiego, zwaną potocznie „okrągłą”. Dwa poprzednie zostały unieważnione. Pierwszy, bo tańsza z ofert nie spełniła wymogów formalnych. Drugi, bo jedyna oferta o prawie 100 tys. zł przekroczyła posiadany budżet. Wynosi on 128,8 tys. zł.

W tej sytuacji ogłoszono kolejny przetarg. Remont, który chce jak na razie bezskutecznie przeprowadzić miasto, dotyczy demontażu, a następnie wykonania i montażu drewnianej obudowy balustrad kładki, schodów i pochylni oraz impregnacji drewnianych elementów balustrad.

Problemy z remontem są następstwem problemów z egzotycznym drewnem azobe bongossi, sprowadzonym z Kamerunu, z którego wykonano część elementów kładki. Nie wytrzymało ono polskich warunków klimatycznych. Zaczęło się rozsychać, wyginać, część elementów, także na skutek działań wandali odpadła. W tamtym roku wykonano doraźne naprawy, ale ich stan nie był zadawalający. Podjęto więc decyzję o wymianie drewnianych elementów.

Według specyfikacji drewno użyte do remontu kładki ma teraz pochodzić już z naszej strefy geograficznej. Jako dopuszczalne gatunki specyfikacja wymienia dąb, jesion lub wiąz.

Prace mają być wykonane w dwa miesiące od zawarcia umowy. Na oferty wykonawców urzędnicy czekają do 22 maja.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4