Nowe centrum tenisowe w Rzeszowie? Ratusz prowadzi wstępne rozmowy

KATEGORIA: INWESTYCJE / 19 września 2019

Śląskie Centrum Tenisa - ziemne korty tenisowe
Fot. centrumtenisa.pl

Od kilku tygodni w Rzeszowie słychać o pomyśle powstania w stolicy Podkarpacia centrum tenisa ziemnego. Prawdopodobnie miałby to być całkowicie nowy kompleks rekreacyjno-sportowy. W ratuszu prowadzone są w tej sprawie od jakiegoś czasu rozmowy z potencjalnym inwestorem, jednak rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki na razie studzi emocje do możliwości powstania tego typu inwestycji.

- Na razie to bardzo wstępne rozmowy z przedstawicielem inwestora i nie podjęto żadnych konkretnych decyzji czy porozumień. Nie znamy na razie żadnych szczegółów jeżeli chodzi o inwestycję, więc trudno teraz powiedzieć cokolwiek o lokalizacji czy kosztach – powiedział nam rzecznik prezydenta, który zarazem potwierdził, że rozmowy dotyczą budowy całkowicie nowego obiektu.

Obecnie mieszkańcy Rzeszowa mają do dyspozycji kilka lokalizacji gdzie mogą spróbować swoich sił w sporcie często określanym mianem „gry dżentelmenów”. Mamy obiekty Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego, odnowione kilka lat temu, oferujące zarówno korty w hali oraz korty otwarte. Do tego dochodzi kilka innych obiektów w tym m.in. korty klubu sportowego SPIN przy ul. Morelowej, otwarte obiekty przy ul. Strażackiej czy korty przy ul. Niedzielskiego. Wybór wydaje się więc dosyć szeroki.

Jednak stworzenie nowego centrum tenisa ziemnego mogłoby otworzyć w Rzeszowie znacznie większe możliwości jeżeli chodzi o uprawianie tej dyscypliny nie tylko na zasadzie samej rekreacji i zabawy, bo do tego doszłyby także zupełnie nowe możliwości szkoleniowe. Taką funkcję spełnia na przykład Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie – jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, oferujący oczywiście profesjonalne korty tenisowe, ale także siłownię, salę gimnastyczną, gabinet fizjoterapii oraz boiska do uprawiania innych dyscyplin. Do tego dochodzi kadra trenerska dysponująca m.in pomieszczeniem do analiz video. Oprócz tego obiekt w Pszczynie dysponuje powierzchnią komercyjną, w której znajduje się restauracja czy plac zabaw.

Prezentujemy kilka zdjęć przedstawiających pszczyńskie centrum. Więcej można obejrzeć bezpośrednio na stronie ŚCT TUTAJ.

Śląskie Centrum Tenisa - kryte korty tenisowe
Fot. centrumtenisa.pl

Śląskie Centrum Tenisa - korty tenisowe - budynek i parking
Fot. centrumtenisa.pl

Śląskie Centrum Tenisa - korty tenisowe - budynek
Fot.centrumtenisa.pl

Czy w Rzeszowie kiedyś powstanie obiekt, który przynajmniej będzie nawiązywał do obiektu w Pszczynie? Na razie trudno powiedzieć. Władze miasta muszą rozważyć wszystkie za i przeciw w temacie tej inwestycji. Znaczenie będzie tu miała kwestia finansowania i możliwości inwestora w tym aspekcie, a także sprawa właściwej lokalizacji tego obiektu.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4