W Rzeszowie powstanie blok nad uczęszczaną ulicą. Zobaczcie WIZUALIZACJE

KATEGORIA: INWESTYCJE / 14 stycznia 2020

Nowa inwestycja CAPITAL TOWERS RESIDENCE – widok od strony ul. Podpromie.

W Rzeszowie rusza budowa nietypowego budynku. Jest nim blok mieszkalny przy ul. Lenartowicza w pobliżu hali widowiskowej „PODPROMIE”. Tym co go wyróżnia, jest część budynku rozpostarta nad ogólnie użytkowaną ulicą stanowiącą połączenie ul. Lenartowicza z halą widowiskową i Trasą Zamkową.

Budynek składa się z dwóch skrzydeł mieszkalnych o wysokości 8 kondygnacji oraz z przewiązki mieszkalnej łączącej te skrzydła nad ulicą na wysokości około 4 metrów. Przewiązka ta posiada 4 kondygnacje.

Inwestorem jest ten sam podmiot, który wznosi kompleks Capital Towers przy al. Kopisto, a nazwa nowego zespołu mieszkaniowego nawiązuje do tego. To Capital Towers Residence. Władze miasta właśnie wydały dla inwestycji pozwolenie na budowę, a inwestor upublicznił ofertę mieszkań i rozpoczął rezerwacje.

Widok z góry od strony ul. Lenartowicza.

Wyzwaniem inwestycji będzie na pewno takie rozwiązanie istniejącej uliczki, jak również takie zagospodarowanie terenu wokół bloku, które nie będą utrudniały dotychczasowego ruchu samochodów w tym miejscu. Istniejący łącznik drogowy między ul. Lenartowicza a trasą zamkową bardzo pomaga kierowcom ominąć w godzinach szczytu zakorkowany Plac Śreniawitów w drodze z i do Mostu Zamkowego. Trudno sobie wyobrazić, aby ta możliwość komunikacyjna nagle zniknęła. Nie wiadomo jeszcze, jakie utrudnienia na powyższym przejeździe będą czekały kierowców w czasie budowy.

Widok od strony ul. Lenartowicza.

Poza opisanym rozwiązaniem z przewiązką Capital Towers Residence będzie typowym śródmiejskim budynkiem mieszkalnym z lokalami usługowymi na parterze. Obsługę komunikacyjną mieszkańców zapewnią aż dwie kondygnacje parkingu podziemnego. W budynku zaprojektowano 113 lokali mieszkalnych, wśród nich najmniejsze mieszkania jednopokojowe, a także średnie mieszkania dwupokojowe oraz większe mieszkania trzy i czteropokojowe.

Załączone poniżej wizualizacje ukazują, że większość mieszkań budynku jest wyposażona tylko w niewielkie loggie, ale za to we wszystkich pokojach zaprojektowano bardzo duże okna na całą wysokość pomieszczeń. Są jednak również i takie mieszkania, które posiadają bardzo obszerne tarasy z funkcją jadalną i rekreacyjną.

Nowy budynek wypełni kolejną niewykorzystaną „dziurę” w zabudowie śródmieścia. Niektórym sąsiadom zapewne przeszkadzać będzie takie ”dogęszczanie” zabudowy. Można się zastanawiać, czy nie byłoby lepiej, gdyby np. skrzydła nowego budynku były o jedną kondygnację niższe, niż zaprojektowano. Patrząc jednak na projekt trzeba przyznać, że obiekt dość sympatycznie dopełnia istniejąca zabudowę. Zwłaszcza przesłonięcie od strony renomowanej hali widowiskowej dwóch smutnych wieżowców z wielkiej płyty nowoczesną architekturą będzie wartością dodaną dla przestrzeni miasta.

Wojciech Młocki

Widok z góry od strony ul. Podpromie.

Szczegóły elewacji od strony ul. Podpromie.

Widok od strony ul. Lenartowicza.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4