Miażdżące zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu

KATEGORIA: POLITYKA / 14 października 2019

Podkarpaccy politycy PiS w trakcie niedzielnego wieczoru wyborczego w siedzibie tej partii w Rzeszowie
Fot. Paweł Bialic

PiS wygrywa zdecydowanie niedzielne wybory w województwie podkarpackim.

Znamy już wyniki z 83,77 proc. komisji wyborczych w okręgu nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskim).

Na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z 64,27 proc. głosów.

Druga jest Koalicja Obywatelska, która uzyskała 12,91 proc. głosów. Trzecia jest Konfederacja Wolność i Niepodległość z wynikiem 8,18 proc. głosów. Czwarte jest Polskie Stronnictwo Ludowe, na które oddano 7,88 proc. głosów. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej oddano 6,24 proc. głosów co uplasowało go na miejscu piątym.

Poniżej progu wyborczego znalazł się komitet Skuteczni Piotra Liroya-Marca z wynikiem 0,53 proc. głosów.

W drugim podkarpackim okręgu – nr 22 (krośnieńsko-tarnobrzeskim) znane są wyniki z 81,28 proc. komisji wyborczych.

Tam wygrywa również Prawo i Sprawiedliwość uzyskując wynik nieco wyższy niż w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim - 64,80 proc.

Koalicja Obywatelska znalazła się na drugim miejscu. Głosowało na nią 14,68 proc. głosów. Na trzecim miejscu jest Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 7,99 proc. głosów. Czwarta jest Konfederacja Wolność i Niepodległość uzyskując 6,71 proc. głosów. Piąty jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 5,82 proc. głosów.

Jeśli chodzi o podział mandatów w wyborach do Sejmu, to w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim gdzie jest do obsadzenia 15 miejsc, według całkowicie wstępnych nieoficjalnych przymiarek prawdopodobnie PiS obejmie 11 mandatów, KO 2 mandaty, a po jednym pośle przypadnie Konfederacji i PSL.

W wyborach do Senatu w naszym regionie także zwycięża Prawo i Sprawiedliwość. Wszystko wskazuje na to, że w czterech z pięciu okręgów wyborczych do wyższej izby parlamentu na Podkarpaciu swojego senatora będzie mieć PiS.

Ważą się jeszcze losy wyborów w okręgu nr 56 (Rzeszów i powiaty rzeszowski oraz łańcucki). Tutaj wyniki starcia pomiędzy Stanisławem Ożogiem (PiS), a Maciejem Masłowskim (Rozwój Podkarpacia) według wciąż nieoficjalnych informacji mają być wyrównane.

Frekwencja sondażowa z godziny 21.00 w niedzielę wyniosła na Podkarpaciu 59,4 proc., a więc była nieco niższa niż w całej Polsce (61,1 proc.).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4