Fabryka BSH w Głogowie Młp. rozwija się i planuje dalszy wzrost zatrudnienia

KATEGORIA: GOSPODARKA / 9 sierpnia 2021

Fot. Materiały prasowe

Zaawansowane urządzenia pomiarowe, nowe przestrzenie dla pracowników, nowoczesne maszyny produkcyjne – to tylko niektóre z usprawnień wprowadzonych w ostatnich latach w fabryce BSH w Głogowie Małopolskim. Odział BSH w Rzeszowie poinformował, że planuje również uruchomienie autonomicznych wózków i wykorzystanie drona, który będzie skanował ustawienie materiałów w magazynie.

BSH, producent urządzeń AGD marek Bosch i Siemens podkreśla w komunikacie, że dynamicznie rozwija się w Rzeszowie. Trwa modernizacja parku maszynowego w fabryce w Głogowie Małopolskim, w której produkowane są ekspresy do kawy Tassimo, odkurzacze i maszynki do mielenia.

Z uwagi na ochronę środowiska, BSH stawia na wydajny recykling.

- Mamy własny obszar recyklingu. Dzięki temu sami wytwarzamy regranulat na potrzeby produkcji – tłumaczy Katarzyna Depa, dyrektor Działu Technologii w BSH w Rzeszowie. - Kupiliśmy w tym celu nowe maszyny, które są mniejsze i znaczenie bardziej wydajne od zastąpionych starszych wersji tych urządzeń.

W podrzeszowskiej fabryce otworzono też nowe biura i pomieszczenia socjalne dla pracowników. Ta inwestycja poprawia komfort pracy działów odpowiedzialnych za zapewnianie jakości i logistykę. Pomieszczenia zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami energetycznymi i środowiskowymi. Projekt otworzył nowe możliwości do wykorzystania w Rzeszowie zaawansowanych urządzeń pomiarowych AIBox. Te nowoczesne narzędzia porównują mierzone detale z zaprojektowanymi modelami 3D. Dzięki zastosowaniu robota i najwyższej klasy urządzeń optycznych, AIBox zapewnia doskonałą precyzję pomiarów, które wykonuje w bardzo krótkim czasie.

- W Rzeszowie jesteśmy obecnie jedyną z fabryk małego AGD w całej Grupie BSH, w której taki sprzęt pomiarowy jest dostępny we wszystkich obszarach pracy nad produktami. To wyjątkowy projekt w BSH, a my w nim przodujemy – powiedział Richard Dalacker, dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie.

BSH w Rzeszowie to również Centrum Badań i Rozwoju pracujące nad innowacyjnymi rozwiązaniami w odkurzaczach i ekspresach do kawy. W tym roku jeden z zaprojektowanych w nim bezworkowych odkurzaczy Bosch zajął pierwsze miejsce w testach prestiżowej niemieckiej organizacji Stiftung Warentest. W związku z rozwojem fabryki i zwiększaniem produkcji, BSH przewiduje sukcesywny wzrost zatrudniania w swoim rzeszowskim oddziale.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4