Abonament w poszerzonej strefie parkowania już dostępny dla mieszkańców

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 10 września 2020

Nowy parkomat zamontowany przy ul. Kochanowskiego na osiedlu 1000-leciaFot. Paweł Bialic

Jak już informowaliśmy ostatnio TUTAJ, od 1 października 2020 r. strefa płatnego parkowania w Rzeszowie zostanie poszerzona o dwa osiedla – osiedle 1000-lecia oraz osiedle gen. Grota-Roweckiego. Od kilku dni trwają tam prace związane z uruchomieniem potrzebnej infrastruktury do obsługi płatnej strefy parkowania, czyli przede wszystkim parkomatów. Poszerzenie strefy oznacza poważne zmiany dla mieszkańców wspomnianych dwóch rzeszowskich osiedli.

- W związku z tym, mieszkańcy tych osiedli mają już możliwość wykupienia abonamentu. Wniosek o wydanie abonamentu jest dostępny na Biuletynie Informacji Publicznej - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wniosek dostępny jest w linku poniżej:

WNIOSEK ABONAMENT DO POBRANIA

- Opłata za abonament miesięczny dla mieszkańców wynosi 10 zł za pierwszy i drugi samochód, natomiast za każdy kolejny - 100 zł - dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Abonament miesięczny dla wszystkich, w tym również dla przedsiębiorców, prowadzących działalność na terenie strefy płatnego parkowania kosztuje 150 zł.

Wniosek o abonament należy składać w siedzibie Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów (MATiP), znajdującej się przy ul. Ks. Jałowego 23A w Rzeszowie.

- Oprócz wypełnionego wniosku, konieczny jest również dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowa najmu oraz dokument, poświadczający rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Gminy Miasta Rzeszów - przypominają urzędnicy.

Roczne dochody z opłat w strefie płatnego parkowania wynoszą ok. 1,5 mln zł.

- Za rok 2020 do końca lipca dochód wyniósł 250 tys. Nakłady inwestycyjne w ostatnich dwóch latach wyniosły natomiast 19 mln 600 tys. zł - dodaje Siwak-Krzywonos.

Łącznie na obu wspomnianych osiedlach gdzie już niedługo będzie obowiązywała opłata za parkowanie, stanie 87 parkometrów – 57 w podstrefie zielonej obejmującej osiedle 1000-lecia oraz 30 w czerwonej, która obejmie osiedle gen. Grota-Roweckiego. Oprócz tego wykonawca odpowiada również za uruchomienie 11 urządzeń służących do kontroli oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Red.

Taki obszar obejmie strefa płatnego parkowania od 1 października. Na zielono i czerwono zaznaczono dwie nowe podstrefy
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4