PKS znów likwiduje kilka linii. Powód? Brak wkładu finansowego gminy Hyżne

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 24 września 2020

Fot. Paweł Bialic

Zarządu spółki PKS w Rzeszowie S.A. poinformował w czwartek (24 września) o likwidacji od 1 października 2020 r. linii autobusowych przebiegających przez teren gminy Hyżne.

Chodzi o linie:

Rzeszów – Grzegorzówka;

Rzeszów – Dynów przez Szklary;

Rzeszów – Nieborów Kościół przez Tyczyn.

- Przyczyną likwidacji tych linii jest brak zabezpieczenia wkładu samorządowego do rządowego funduszu przewozów autobusowych. Decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych podjęły wszystkie pozostałe gminy z powiatu rzeszowskiego. Przepraszamy mieszkańców gminy Hyżne, że po kilkudziesięciu latach PKS w Rzeszowie jest zmuszony do zamknięcia działalności przewozowej na terenie gminy - czytamy w komunikacie zarządu PKS Rzeszów.

Przypomnijmy, że największe dofinansowanie w dodatkowym tegorocznym naborze w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na Podkarpaciu otrzymał Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, który jest właścicielem spółki PKS.

Dopłata do wozokilometra od 1 kwietnia z FRPA wynosi 3 zł, a nie jak wcześniej 1 zł. Swój wkład muszą jednak wyłożyć także samorządy, przez których teren realizowane są połączenia autobusowe.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4