W czwartek i piątek ulica Matysowska zamknięta. Będą zmiany tras MPK

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 10 sierpnia 2022

Fot. Paweł Bialic

W czwartek i w piątek (11 i 12 sierpnia) ul. Matysowska zostanie zamknięta dla ruchu. Na jej odcinku od ul. św. Walentego do ul. Kiepury, będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni. Z tego powodu zmienią się też trasy kursujących tą drogą autobusów MPK. Jak zaznaczają w ratuszu, ze względu na pogodę termin prac może ulec zmianie.

- Prace przy kosztującej ponad 10,5 mln zł inwestycji związanej z rozbudową ul. Matysowskiej w Rzeszowie dobiegają końca. Jednym z ostatnich elementów, które musi zrealizować wykonawca, jest ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni - poinformował w środę Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ten etap prac rozpocznie się w czwartek 11 sierpnia i potrwa do piątku 12 sierpnia. Z tego powodu, w ciągu tych dwóch dni ul. Matysowska będzie zamknięta dla ruchu drogowego. W pierwszy dzień, od godz. 8 do godz. 18, nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Pienińskiej/św. Walentego do ul. Nowe Wzgórza. W drugi dzień, również od godz. 8 do godz. 18, zamknięty zostanie odcinek od ul. Nowe Wzgórza do ul. Kiepury.

Są objazdy i zmiany kursowania autobusów

Na czas trwania robót zaplanowano objazdy. W stronę os. Zalesie, jadąc od ul. św. Walentego, można się dostać przez ul. św. Rocha, a później ul. Wieniawskiego. Wracając, kierowcy mogą skorzystać również z objazdu na ul. Wierchowej. Z kolei kierowcy, którzy chcą dostać się do południowych części Rzeszowa, skorzystają z objazdu przez Chmielnik, Kielnarową, Tyczyn, al. Sikorskiego oraz ul. Robotniczą.

Prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni ul. Matysowskiej wiążą się również ze zmianami w kursach autobusów MPK. Na linii nr 5 autobusy dojadą do przystanku Powst. Warszawy/Sikorskiego 12 bez zmian. Natomiast w kierunku ul. Lubelskiej kurs rozpocznie się od przystanku Powst. Warszawy/Rejtana 13, a dalej bez zmian. Zawieszona zostanie linia nr 48.

Jak dodają w ratuszu, termin prac na ul. Matysowskiej może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. - Układanie masy asfaltowej podczas deszczu jest niemożliwe, więc rozpoczęcie robót może się przesunąć w czasie - zaznacza Marcin Piecyk.

Wykonawcą prac jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Pierwotnie miały one zakończyć się w sierpniu 2021 r. Przebudowa prowadzona jest na dystansie około 2,4 kilometra od skrzyżowania z ul. Wichrową do skrzyżowania z ul. Pienińską. Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2020 r. Roczne opóźnienie ma związek m.in. z kwestią uzyskania pozwolenia wodno-prawnego i poprawkami w projekcie.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4