Z Rzeszowa czarterem na wakacje do Tunezji. Polecimy już od czerwca

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 31 stycznia 2020

Fot. Materiały prasowe

W tym roku na mapie połączeń czarterowych z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka pojawi się nowy kierunek. Już od 11 czerwca z rzeszowskiego lotniska wystartują pierwsi pasażerowie w kierunku słonecznych plaż Tunezji. Samolot należący do linii Nouvelair będzie latał w każdy czwartek na lotnisko w Monastyrze.

W czwartek (30 stycznia) w Rzeszowie odbyło się spotkanie promocyjne pod hasłem „Discover Tunisia”. Przygotowane przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wydarzenie miało charakter warsztatów. Współorganizatorami spotkania był Tunezyjski Urząd ds. Turystyki, konsolidator lotów czarterowych GTS Poland oraz linia lotnicza Nouvelair. Podczas bezpośrednich rozmów stolikowych przedstawiciele całego łańcucha dystrybucji pakietów turystycznych mogli wymienić się doświadczeniami oraz zapoznać z aktualną ofertą wypoczynku w Tunezji.

- Celem i ambicją Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka jest być w najbliższym czasie numerem jeden w ruchu czarterowym w południowo-wschodniej Polsce - powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Dlatego otwieramy się na nowe destynacje i będziemy również mocno wspierać biura podróży w przygotowaniu oferty wycieczkowej do Monastryru. Liczę, że będzie cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Podkarpacia, ale także sąsiednich regionów. Z partnerami z Tunezji zamierzamy również rozwijać zainteresowanie tym krajem w naszym regionie.

Jak dodał prezes Hamryszczak, Monastyr to bardzo ciekawy kierunek podróży, obfitujący we wspaniałe piaszczyste plaże i wspaniałą architekturę. Ponadto jest to obszar interesujący nie tylko dla turystów, ale także dla filmowców czy przedstawicieli teatru.

- Dlaczego Tunezja? Bliskość, optymalny klimat, piaszczyste plaże, błękit morza, mnogość infrastruktury hotelowej, różnorodność aktywności, bogata historia oraz kultura, czyli inaczej mówiąc dla każdego coś dobrego - powiedział Ahmed Meddeb, dyrektor Ministerstwa Turystyki Tunezji.

Nouvelair to pierwsze prywatne tunezyjskie linie lotnicze założone w 1989 r. Jej flotę stanowi 11 samolotów Airbus A320. Obsługują 30 europejskich lotnisk w 20 krajach, w tym Francji, Niemczech, Polsce, Rosji, Rumunii, Szwecji, Danii i Włoszech.

Fot. Materiały prasowe

W Polsce miasta obsługiwane przez Nouvelair to Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk i teraz dojdzie właśnie Rzeszów. Dni, w które latają samoloty z Polski do Tunezji to czwartki i niedziele. W 2020 r. dojdą jeszcze wtorki i piątki.

Skąd zainteresowanie Tunezyjczyków obsługą połączenia z Rzeszowem?

- W maju 2019 roku wraz z touroperatorami: EXIM Tours, OASIS Tours, Prima Holiday, Sun & Fun Holidays podjęliśmy wyzwanie - wznowić połączenie czarterowe z Rzeszowa do Tunezji. Dzięki wsparciu lotniska w Rzeszowie oraz naszego partnera, linii lotniczej Nouvelair możemy dzisiaj świętować nasz wspólny sukces - wyjaśnił Fourat Haddad, prezes zarządu w GTS POLAND – firmy, która jest konsolidatorem lotów czarterowych.

- Od wielu lat współpracujemy z GTS Poland. Nieustannie rozwijamy siatkę naszych połączeń w Polsce i Europie. Podążając za strategią rozwoju połączeń lotniczych w tej części Polski - wróciliśmy do Rzeszowa - dodała Nadia Ennakhla, reprezentująca przewoźnika Nouvelair.

W tym roku rusza połączenie z Rzeszowa do Monastyru. Przedstawiciele strony tunezyjskiej już zapowiedzieli, że w sezonie letnim 2021 r. dojdzie do niego kolejne połączenie do Tunezji: Rzeszów -Dżerba.

- Cieszymy się bardzo, że polscy turyści będą mogli latać z Rzeszowa bezpośrednio do Tunezji kontynentalnej już w tym sezonie letnim, liczymy jednocześnie, że siatka połączeń będzie stale rozwijana i zahaczy również o wyspę Dżerbę - zaznaczył Ahmed Meddeb.

- Chcemy aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń czarterowych rzeszowskiego lotniska - podkreślił z kolei prezes Adam Hamryszczak.

Fot. Materiały prasowe

***

W 2019 roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych, czyli blisko 26 procent więcej niż w roku ubiegłym. Dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych destynacji w 6 krajach. Wśród oferowanych znajdują się Tirana w Albanii, Burgas i Warna w Bułgarii, Zakynthos, Rodos, Kreta w Grecji, Fuertaventura będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, Monastyr w Tunezji oraz Antalia i Bodrum w Turcji. Wszystkie oferty są dostępne w systemach rezerwacyjnych, w promocyjnych cenach.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4