Dziś warto skorzystać z komunikacji miejskiej. Uruchomiono linie specjalne na cmentarze
KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 29 października 2018
Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku Zarząd Transportu Miejskiego w związku z Akcją Znicz uruchamia w dniu Wszystkich Świętych linie specjalne na rzeszowskie cmentarze. W tygodniu pojawią się też dodatkowe kursy linii 39 i 15.
W okresie od 29 października do 4 listopada w dni robocze, sobotę i niedzielę uruchomione zostały dodatkowe kursy na linii nr 39. Trasa linii w tym okresie zostanie przedłużona w okolice cmentarza przy ul. Świętokrzyskiej. Autobusy będą kursować:
- w dni robocze w godz. 6.10 – 15.45 (odjazd z Pl. Kilińskiego) oraz 6.33 – 16.18 (odjazd z tymczasowego przystanku na skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską)
- w sobotę, niedzielę i święto Wszystkich Świętych w godz. 8.00 – 16.25 (odjazd z Pl. Kilińskiego) oraz 8.30 – 16.50 (odjazd z tymczasowego przystanku na skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską)
W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada (czwartek) wprowadzone zostają linie specjalne: A, B, C, D, F, G, H, K, M, S.
„A”: Matuszczaka pętla (8.58 - 16.48) - cmentarz Wilkowyja (9.25 – 17.15);
ulicami Podkarpacką, Dąbrowskiego, Lisa – Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
„B”: Hetmańska-stadion (9.10 – 17.00) - cmentarz Wilkowyja (9.32 – 17.02);
ulicami Hetmańską, Lisa – Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
„C”: Mikołajczyka pętla (9.04 – 16.54) - cmentarz Wilkowyja (9.30 – 17.20);
ulicami Ofiar Katynia, Wyzwolenia, Okulickiego, Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
„D”: Obrońców Poczty Gdańskiej pętla (8.52 – 17.02) - cmentarz Wilkowyja (9.21 – 17.11);
ulicami Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia, Lubelską, Marszałkowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
„F”: Wita Stwosza/Langiewicza (9.00 – 16.50) - cmentarz Wilkowyja (9.27 – 17.17);
ulicami Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Witosa, Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
„G”: Kard. K Wojtyły (8:57 – 17.27) - cmentarz Wilkowyja (9.34 – 17.04);
ulicami Kard. K. Wojtyły, Miłą, Strażacką, Robotniczą, Łukasiewicza, Sikorskiego, Rejtana, Lwowską.
Kursuje co 30 minut.
„H”: Baligrodzka (9.07 – 16.57) - cmentarz Wilkowyja (9.36 – 17.06);
ulicami Iwonicką, Bł. Karoliny, Wiktora, Witosa, Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
„K”: Poselska pętla (9.30 – 17.05) - Słocińska (9.32 – 17.00);
Rozpoczęcie kursu:
- Powstańców Warszawy Dom Studenta do Malawy – godz. 9.00;
- Rejtana Nowe Miasto do Poselskiej – godz. 9.00;
ulicami Budziwojską, Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Rejtana, Paderewskiego, Słocińską.
Kursuje co 45 minut.
„M”: mjr. Kopisto Uniwersytet (8.57 – 16.47) - cmentarz Wilkowyja (9.24 – 17.14);
ulicami Podwisłocze, Powst. Warszawy, Rejtana, Paderewskiego, Krzyżanowskiego, Niepodległości, Mieszka I, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
„S”: Krakowska/Ceramiczna (9.00 - 17.10) - cmentarz Wilkowyja (9.26 – 17.16);
ulicami Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską.
Kursuje co 20 minut.
Na trasach przejazdu linii specjalnych A, B, C, D, F, G, H, M, S obowiązują wszystkie przystanki z wyjątkiem przystanku: Cienista / Lwowska 02. Linia „H” kursuje z pominięciem pętli autobusowej na Bł. Karoliny.
W dniu 1 listopada linia nr 15 kursować będzie z pominięciem przystanków na ulicach Bałtyckiej i Morgowej (ulice wyłączone z ruchu).
W dniach 2 (piątek) i 3 (sobota) listopada uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii nr 15 na trasie Jarowa – Cienista cmentarz, co ok. 20 min. w godz. ok. 10.20 – 17.40.
Na liniach specjalnych obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, liniowe, sieciowe, pięciodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów. ZTM zaprasza też podróżnych do wcześniejszego zakupu biletów.
Wszelkie informacje dostępne są na przystankach oraz stronie internetowej ZTM (ztm.rzeszow.pl).
Red.