„Rapsod o cudzie nad Wisłą” w niedzielę na antenie TVP3 Rzeszów

KATEGORIA: KULTURA / 15 listopada 2020

Fot. Filharmonia Podkarpacka

Filharmonia Podkarpacka rozbrzmi w niedzielę (15 listopada) dźwiękami wyjątkowego dzieła! „Rapsod o cudzie nad Wisłą” opowie o walce o granice niepodległej Polski w artystycznej formie. Koncert będzie można zobaczyć o godzinie 19.00 na antenie TVP3 Rzeszów.

Koncert przed ogłoszeniem decyzji rządu w sprawie organizacji koncertów z udziałem publiczności był planowany od dawna i miał odbyć się w dniu Święta Niepodległości 11 listopada 2020 r. w Filharmonii Podkarpackiej.

„Rapsod o cudzie nad Wisłą” to zespolenie słowa i muzyki odwołujące się do Bitwy Warszawskiej – jednej z najważniejszych w historii polskiego oręża. Twórcami dzieła są poetka Monika Partyk i Włodzimierz Korcz – kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu niezapomnianych przebojów. Pieśni historyczne wplecione w autorską muzykę i narracja tworzą obraz artystyczny o wielkiej sile wyrazu.

W koncercie wystąpią: Iwona Socha (sopran), Wanda Franek (mezzospran), Adam Zdunikowski (tenor), Adam Szerszeń (baryton), a także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej oraz Zespół Wokalny przygotowany przez Bożenę Stasiowską - Chrobak. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maestro Rafał Jacek Delekta.

Koncert realizowany jest w ramach projektu „Opus: Niepodległa”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4