V edycja konkursu „Piękno zamknięte w koronce”. Zaprasza GOKiB w Krasnem

KATEGORIA: KULTURA / 31 marca 2021

Fot. Pixabay.com

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem, już po raz piąty zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Rękodzielniczej „Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2021.

- Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych (w tym seniorów), twórców rękodzielników, pasjonatów i miłośników koronczarstwa, z terenu województwa podkarpackiego. W tegorocznej edycji w konkursie proponujemy dwie kategorie: koronka tradycyjna i biżuteria z koronki lub z wykorzystaniem elementów koronkowych - mówi Ireneusz Śpiewla, dyrektor GOKiB Krasne.

Prace konkursowe można składać do końca kwietnia w siedzibie GOKiB Krasne. Konkurs będzie przeprowadzony, podobnie jak w edycji poprzedniej, online.

- Poprzednie edycje konkursu zgromadziły liczne grono uczestników. Udział w wydarzeniu to nie tylko zmagania konkursowe, lecz też możliwość pochwalenia się dorobkiem twórczym i umiejętnościami koronczarek z Państwa Instytucji i Organizacji. To również, mimo pandemii możliwość aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym - zachęca instytucje kultury, oświaty i organizacje pozarządowe województwa podkarpackiego Ireneusz Śpiewla.

Konkurs swym patronatem objął Starosta Powiatu Rzeszowskiego oraz Wójt Gminy Krasne.

Regulamin i Karta Zgłoszeniowa dostępne są TUTAJ.

Red.

Fot. GOKiB Krasne

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4