Spotkanie z podróżnikiem Janem Melą. Przyjdź i posłuchaj jego historii

KATEGORIA: KULTURA / 19 listopada 2018

Jan Mela
Fot. YouTube

Już we wtorek, 20 listopada w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Janem Melą.

Podróżnik działacz społeczny, najmłodszy w historii i pierwszy niepełnosprawny zdobywca biegunów - północnego i południowego. Jan Mela w wieku 13 lat stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem. Pomimo tak okrutnego doświadczenia w swoim młodym życiu, nie utracił pogody ducha, motywując swoją postawą do działania wielu ludzi, którzy poznali jego historię.

Jan Mela uczestniczył również w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 r. założył Fundację „Poza Horyzonty”. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm.

Podczas wtorkowego wydarzenia z cyklu „Ja czytam!” organizowanego w ramach projektu „Książka w roli głównej” gość spotkania opowie o swoich podróżach w różne zakątki świata i o tym co spowodowało, że zaczął podróżować.

To będzie wyjątkowe spotkanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, niezależnie od wieku. Będzie to nie tylko okazja do dowiedzenia się wielu interesujących rzeczy ze świata podróży. Warto przyjść na to spotkanie choćby po to, żeby osobiście poznać Jana Melę i posłuchać jakie ma podejście do życia.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4