Miłosz z Rzeszowa wystąpi w niedzielę w „Szansie na Sukces”. Oglądaj w TVP2

KATEGORIA: KULTURA / 12 września 2021

Miłosz Świetlik Skierski na scenie
Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

W niedzielę (12 września) w „Szansie na Sukces” w TVP2 o godz. 15.15 zaśpiewa 12-letni Miłosz Świetlik Skierski - podopieczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Miłosz chodzi do szkoły nr 21 w Rzeszowie, gdzie uczy się w klasie dwujęzycznej i rozwija swoje pasje. Śpiewa od 4 roku życia. Od 7 lat uczy się i rozwija w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek oraz bierze udział w wielu autorskich projektach, warsztatach i nagraniach.

W trakcie kształcenia w CSW Rzeszów zdobył kilka nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Wśród jego osiągnięć można wyróżnić m.in.: III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu czy wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej.

Jednym z najważniejszych cyklicznych wydarzeń, w których brał udział, to koncerty w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” - w 2019 roku wystąpił z Grupą Artystyczną na scenie rzeszowskiego Rynku obok AniKi Dąbrowskiej i Haliny Frąckowiak, natomiast w sierpniu br. w Filharmonii Podkarpackiej uczestniczył w koncercie pt. „Czas nas uczy pogody” z największymi przebojami autorstwa Jacka Cygana w wykonaniu solistów oraz Dziecięcej i Reprezentacyjnej Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z gościnnym udziałem Jacka Cygana, Kasi Moś, AniKi Dąbrowskiej, Ralpha Kamińskiego, Michała Rudasia, Bartosza Listwana z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.

Corocznym wydarzeniem Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie jest również koncert kolęd i spektakle świąteczne w wykonaniu wszystkich Grup Artystycznych z towarzyszeniem Zespołu Manitou. Do tej pory wziął udział w widowiskach m.in.: „Zadumany cały świat” (2016), „Nie było miejsca dla Ciebie” (2017), „Niech kolęda serca budzi” (2019) czy „Świąteczne wędrowanie” (2018).

Miłosz brał udział w Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatach Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży” prowadzonych przez dr Annę Czenczek, Tomasza Filipczaka, Michała Rudasia, Bartosza Jaśkowskiego/Listwana, Danutę Błażejczyk, Dorotę Szpetkowską i Jerzego Petersburskiego Jr.

W grudniu 2020 roku miał możliwość nagrania solowego coveru piosenki pt. „Let it snow” wraz z profesjonalnym teledyskiem wyprodukowanym przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Wyjątkowym doświadczeniem jest dla niego udział w autorskim projekcie patriotycznym Centrum Sztuki Wokalnej pt. „Zakazane piosenki”, którego premiera odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej, a koncerty grane były na terenie całej Polski. Poza śpiewem zajmuje się fotografią i gotowaniem.

„Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021” o godz. 15.15 w TVP2.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4