O ważnym społecznym problemie i swojej książce opowie pisarz Jakub Zając

KATEGORIA: KULTURA / 15 maja 2022

Fot. materiał prasowy

W najbliższy czwartek (19 maja) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Jakubem Zającem autorem intrygującej książki dotykającej i analizującej problem alkoholowy - „Halt. Zapiski z domu trzeźwienia”.

„Halt. Zapiski z domu trzeźwienia” jest literackim debiut Jakuba Zająca. Książka wzbudza duże poruszenie w środowisku psychoterapeutycznym oraz wśród osób uzależnionych od alkoholu. Autor połączył w niej bowiem dwie, milcząco rywalizujące ze sobą metody leczenia – właściwą Wspólnocie Anonimowych Alkoholików i psychoterapeutyczną. Halt zderza również dwie perspektywy patrzenia na alkoholizm. Jedna z nich to osobiste doświadczenie wyobcowania. Druga to obiektywny, terapeutyczny wykład na temat choroby.

Jakub Zając przyszedł na świat w 1983 roku w Łańcucie, jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie studiów polonistycznych i literaturoznawczych współpracował z wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował artykuły naukowe na temat polskiej literatury XIX i XX wieku, skupiając się głównie na problematyce wojny i pamięci. Obecnie mieszka w Krakowie, jest nauczycielem języka polskiego w liceum ogólnokształcącym. Interesuje się piłką nożną i filmem.

Miejsce: Budynek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13

Czas: 19 maja (czwartek) o godz. 17:00

Wstęp Wolny

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4