Estrada Rzeszowska przedstawiła Kalendarz Wydarzeń na Rok 2024

KATEGORIA: KULTURA / 1 kwietnia 2024

Europejski Stadion Kultury w 2023 r.
Fot. Maciej Terpiński

Estrada Rzeszowska ogłosiła kalendarz wydarzeń na rok 2024. - Obfituje on w różnorodne i inspirujące imprezy kulturalne - od festiwali muzycznych po święta lokalne. Oferta jest skierowana do odbiorców z każdej grupy wiekowej, zarówno do mieszkańców Rzeszowa jak i miłośników kultury z całej Polski - zapowiadają organizatorzy.

Oto lista wydarzeń planowanych na rok 2024 przez Estradę Rzeszowską:

Święto Paniagi – święto ulicy 3 Maja, najstarszej ulicy w Rzeszowie. Każdego roku 3 maja, dawna Paniaga zamienia się w miejsce pełne licznych wydarzeń kulturalnych – koncertów, performance’ów, pokazów i spektakli. To wydarzenie wiąże się też z barwnym i uroczystym pochodem oraz trzydniowym jarmarkiem rękodzieła i produktów regionalnych.

Data: 3 maja 2024 r.

Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury - największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce, który organizujemy od 2011 roku, zapewniając uczestnikom solidną dawkę doznań artystycznych. Motywem przewodnik tegorocznej edycji jest hasło „MOVE TO CHANGE”.

Data: 21-23 czerwca 2024 r.

https://stadionkultury.pl/

https://www.facebook.com/EuropejskiStadionKulturyPL

Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko - Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko to unikalny projekt muzyczny, którego premierowa edycja odbyła się 11-12 lipca 2019 r. w Warszawie oraz w Rzeszowie. Ten wybitny trębacz jazzowy i kompozytor, który swoje pierwsze kroki stawiał właśnie Rzeszowie, jest Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa oraz autorem Hejnału, który codziennie wybrzmiewa z Rzeszowskiego Ratusza.

Data: 13 lipca 2024 r.

Eska Music Tour Rzeszów – nowe muzyczne wydarzenie na kulturalnej mapie Rzeszowa.

Data: 23 sierpnia 2024 r.

Rzeszów Breakout Days - festiwal muzyczny poświęcony pamięci wybitnego twórcy i ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy oraz stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout. Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość i postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout.

Data: 11-14 września 2024 r.

https://breakoutdays.pl/

Karpaty na Widelcu - najsmaczniejszy festiwal w Rzeszowie. Ambasadorem tego wydarzenia i jednocześnie gościem honorowym jest Robert Makłowicz. Nieodłącznym elementem jest jarmark z lokalnym rękodziełem.

Data: 20-22 września 2024 r.

https://karpatynawidelcu.pl/

https://www.facebook.com/KarpatyNaWidelcu

Rockowa Noc - to nie tylko impreza w dobrym klimacie muzycznym. To również konkurs dla młodych zespołów, które nie posiadają kontraktów z wytwórniami fonograficznymi, a dzięki tej imprezie mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności. Dla rzeszowskiej publiczności zagrały już między innymi zespoły: Lux Torpeda, Oddział Zamknięty, IRA, COMA, TSA, KSU, Acid Drinkers, Myslovitz czy Proletaryat.

Data: 28 września 2024 r.

https://rockowanoc.pl/

https://www.facebook.com/rockowanoc/

Świąteczne Miasteczko - Mieszkańców Rzeszowa co roku w świąteczny klimat wprowadza Świąteczne Miasteczko zlokalizowane na rzeszowskim Rynku. W świątecznie przyozdobionych domkach, wśród smakowitych zapachów i jedynej w swoim rodzaju atmosferze, na jarmarku kupić można rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne czy regionalne przysmaki. Podczas jarmarku na dzieci i dorosłych czeka też mnóstwo innych atrakcji: wesołe miasteczko, szopka bożonarodzeniowa, domek Świętego Mikołaja, lodowisko, a także warsztaty świąteczne, występy artystyczne, koncerty, pokazy i inne.

Data: grudzień 2024 r.

https://www.facebook.com/swiatecznemiasteczko

Szczegóły dotyczące lokalizacji oraz programów poszczególnych eventów będą ogłaszane na bieżąco na mediach społecznościowych oraz stronie internetowej Estrady Rzeszowskiej. - Zapraszamy wszystkich miłośników kultury do uczestnictwa w naszych wyjątkowych wydarzeniach i bycia częścią naszej kulturalnej społeczności - zachęca Estrada Rzeszowska.

Red.

Fot. Estrada Rzeszowska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4