Eldo z Eskaubei &... Koncert w MASCE. Bilety rozdaje „Niezła Sztuka”

KATEGORIA: KULTURA / 7 maja 2019

Eldo
Fot. Materiały prasowe/Estrada Rzeszowska

„Opowiedz mi” to premierowy singiel promujący trzecią płytę zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, zatytułowanej „Sweet Spot”. Gościnnie w utworze wystąpił Eldo - jedn z najważniejszych raperów w historii polskiego hip hopu, a także Bartłomiej Prucnal - saksofon tenorowy, oraz szósty, nieformalny członek zespołu - Mr Krime.

Zobacz klip „Opowiedz mi” :

Płytę „Sweet Spot” można już zamawiać w sklepie trzaski.pl:

https://trzaski.pl/?s=eskaubei&post_type=product

W najbliższym czasie zespół zagra dwa koncerty premierowe - 10 maja o godz. 20 w rzeszowskim Teatrze Maska, a dzień później w krakowskim Harris Piano Jazz Bar. Bezpłatne zaproszenia na rzeszowski koncert można odbierać w kawiarni Niezła Sztuka (budynek BWA, I piętro).

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - to jedyny w kraju band regularnie łączący ze sobą światy jazzu i hip hopu, wydaje Sweet Spot, trzeci album w blisko 5 letniej historii zespołu, który ukaże się 10 maja nakładem Fundacji Polski Jazz.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to:

Tomek Nowak - trąbka

Kuba Płużek - instrumenty klawiszowe

Alan Wykpisz - gitara basowa, kontrabas

Maksymilian Olszewski - perkusja

Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” - rap

Na trzeciej płycie EiTNQ groove spotyka się ze swingiem, tradycja z nowymi kierunkami rozwoju muzyki improwizowanej, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością. Celne wersy przeplatają się z solowymi partiami oraz cutem i scratchem. To opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki. To zapomniane historie, pochwała życia i twórczości mistrzów podane wraz z muzyką będącą efektem uważnego słuchania siebie nawzajem. Już po raz kolejny zespołowi towarzyszy muzycznie dj Mr Krime. Na trzecim krążku gościnnie występują też wokalista Jarecki i raper Eldo oraz saksofonista Bartek Prucnal, a także wokalistka Aleksandra Tocka.

Produkcją albumu zajęła się Fundacja Polski Jazz, która była także organizatorem ogólnopolskiej trasy prezentującej poprzedni krążek grupy.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4