Są jeszcze bilety na Festiwal w Łańcucie! Inauguracja już w sobotę

KATEGORIA: KULTURA / 10 maja 2019

Zamek w Krasiczynie widok z lotu ptaka.
Fot. fotolotnicze.pl

Miesiąc maj w Rzeszowie i na Podkarpaciu od lat nieodłącznie kojarzy nam się z wydarzeniem kulturalnym, którym jest Muzyczny Festiwal w Łańcucie. 58 edycja tej kulturalnej imprezy rusza już w najbliższą sobotę 11 maja i ma potrwać (z małą przerwą) do 26 maja 2019 r. Jak się okazuje i mimo ogromnego zainteresowania festiwalem dostępne są jeszcze bilety na dwa koncerty w ramach tego wydarzenia!

Jak poinformowano mnie w biurze koncertowym Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, istnieje jeszcze możliwość nabycie biletów na dwa z koncertów w ramach tegorocznego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Są to:

24 maja 2019 r., o godz. 19.00, na Dziedzińcu Zamku w Krasiczynie z okazji 200. Rocznicy Urodzin Stanisława Moniuszki, nasza rodzima Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej stanie się doskonałym towarzystwem dla: Aleksandry Kubas - Kruk (sopran), Urszuli Krygiel (mezzosopran), Rafała Bartmańskiego (tenor), Adama Zdunikowskiego (tenor) oraz Marcina Bronikowskiego (baryton).

Bilety dostępne są w cenie 70 zł od osoby. Jeżeli nie będą Państwo mieli własnej możliwości dojazdu do Krasiczyna, to na 2 godziny przed koncertem na parkingu Filharmonii Podkarpackiej będzie podstawiony autokar. Koszt przejazdu to 20 zł, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy już w trakcie kupowania biletu spytać o możliwość podróżowania tym autokarem.

Koncert Plenerowy z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki
Fot. Materiał organizatora.

Natomiast 25 maja o godz. 17.00, czeka nas również koncert „wyjazdowy”. Tym razem organizatorzy Festiwalu zaproszą Państwa do Bazyliki OO. Bernardynów w Leżajsku. Wrocławska Orkiestra Barokowa wraz z Chórem Narodowego Forum Muzyki w składzie: Andrzej Kosendiak (dyrygent), Zbigniew Pilch (skrzypce), Joanna Dobrakowska (mezzosopran), Bożena Bujnicka (sopran), Aldona Bartnik (sopran), Maciej Gocman (tenor), Szymon Komasa (baryton) oraz Agnieszka Frankow–Żelazny (przygotowanie chóru) wykonają dla Państwa Mszę h-moll Jana Sebastiana Bacha.

Bilety dostępne są w cenie 20 zł. Istnieje możliwość skorzystania z transportu do Leżajska, koszt to 15 zł. Także w tym przypadku należy pamiętać, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o skorzystanie z dojazdu należy pytać w trakcie zakupu biletu.

Wrocławska Orkiestra Barokowa
Fot. Materiał organizatorów.

Plenerowy koncert na dziedzińcu Zamku w Krasiczynie może być szczególnie interesującym doznaniem artystycznym dla melomanów i miłośników łańcuckiego festiwalu. W tym roku, to właśnie plenerowy koncert w Krasiczynie zastąpi nam brak wielkiego inauguracyjnego koncertu na dziedzińcu Muzeum Zamku w Łańcucie, o szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Cały PROGRAM tegorocznej edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie jak zwykle jest bardzo interesujący i zapewniam, że każdy z Państwa będzie nim usatysfakcjonowany. Stali i wierni bywalcy łańcuckiego festiwalu zapewne już od dawna są w posiadaniu biletów, a nawet karnetów na wszystkie koncerty.

Barbara Kędzierska

Na dzień przed 58. Muzycznym Festiwalem w Łańcucie zapraszam Państwa do odświeżenia sobie ubiegłorocznych wspomnień.

Film i Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4