Rzeszowskie dziennikarki opowiedzą Wam o „Sekretach Rzeszowa”

KATEGORIA: KULTURA / 5 listopada 2019

Okładka książki „Sekrety Rzeszowa”.
Fot. Materiał prasowy

Ulicami miasta przechadza się Ignacy Łukasiewicz, po Rynku biega kilkuletni Fred Zinneman, w którego filmach wiele lat później zadebiutują Marlon Brando i Meryl Streep, a w legendarnej „Jutrzence” znów muzyka gra do rana – tego typu „smaczki” można odnaleźć na kartach blisko 200 stronicowej książki poświęconej naszemu miastu pt. „Sekrety Rzeszowa” autorstwa rzeszowskich dziennikarek – Aliny Bosak i Katarzyny Grzebyk.

Rodowici mieszkańcy Rzeszowa zapewne znają parę ciekawych historii, które wydarzyły się w naszym miescie. Jednak nawet oni mogą zostać zaskoczeni jakąś opowieścią, z książki autorstwa rzeszowskich dziennikarek. Natomiast na młodych lub tych, którzy niedawno swoje losy związali ze stolicą Podkarpacia, z pewności czeka wiele interesujących ciekawostek na temat Rzeszowa, o których wiedzę warto posiadać.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Aliną Bosak i Katarzyną Grzebyk, które odbędzie się 13 listopada 2019 r., o godz. 17.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Spotkanie zostanie połączone z promocją książki „Sekrety Rzeszowa”, w której autorki umieściły blisko czterdzieści historii związanych z najciekawszymi postaciami, miejscami i tajemnicami związanymi z Rzeszowem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kam.

Na zdjęciu Alina Bosak i Katarzyna Grzebyk.
Fot. Tadeusz Poźniak

„Sekrety Rzeszowa” to napisana „z humorem i swadą” opowieść nie tylko o dziejach miasta, ale również o znanych nazwiskach związanych z Rzeszowem. Książka została uzupełniona zdjęciami archiwalnymi. Autorkami są dziennikarki od lat związane z Rzeszowem. Alina Bosak jest współautorką książek poświęconych Podkarpaciu. Przez kilkanaście lat była publicystką rzeszowskich „Nowin”, a obecnie pisze dla magazynu VIP Biznes i Styl oraz portalu biznesistyl.pl. Katarzyna Grzebyk to dziennikarka, blogerka i logopedka. Współpracowała z „Nowinami” i „Super Nowościami” oraz współtworzyła redakcję magazynu „VIP Biznes&Styl”. Prowadzi blog poświęcony książkom i literaturze.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4