Coś dla fanów filmu! Wciąż można wysyłać zgłoszenia na warsztaty CamON

KATEGORIA: KULTURA / 18 lutego 2020

Fot. Krists Luhaers/unsplash.com

Macie jeszcze kilka dni, aby zgłosić się na bezpłatne warsztaty filmowe CamON. Podkarpacka Komisja Filmowa po raz czwarty organizuje wydarzenie, którego celem jest poszerzenie umiejętności w zakresie produkcji filmowej. - Pasjonujesz się filmem, ale bycie jedynie odbiorcą ci nie wystarcza? Marzysz o związaniu swojej przyszłości z produkcją filmową? A może masz na koncie autorskie realizacje? Dobrze trafiłeś – program filmowy CamON jest dla Ciebie! – zachęcają do wzięcia udziału w warsztatach organizatorzy.

Podczas niemal rocznego programu zaplanowane są m.in. zajęcia z zakresu scenariopisarstwa, sztuki operatorskiej, montażu filmowego, reżyserii czy organizacji produkcji a także dwa wyjazdy warsztatowe. Program prowadzi uczestników przez wszystkie najważniejsze etapy produkcji, od pomysłu na film, przez pracę na planie, po postprodukcję, a rezultatem będzie zrealizowanie przez członków grupy wspólnej etiudy fabularnej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do piątku 21 lutego. Program jest skierowany do osób z terenu Podkarpacia powyżej 16. roku życia. Realizowany jest od marca do listopada 2020. Zajęcia odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w trybie weekendowym (średnio jeden zjazd w miesiącu) i prowadzą je aktywni twórcy z polskiej branży filmowej. Integralną częścią kursu stanowią również dwa kilkudniowe wyjazdy plenerowe (dokumentacja lokacji i plan filmowy).

- Głównym kryterium naboru będą motywacja uczestnika, otwarcie na współpracę z grupą, dyspozycyjność oraz dotychczasowe doświadczenie filmowe. Ponieważ warsztaty opierają się głównie na wspólnej pracy kursantów, kluczowe jest regularne i aktywne uczestnictwo. Prosimy o przemyślane zgłoszenia – informują organizatorzy.

Aby zgłosić chęć udziału w programie należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz zapoznać się z regulaminem. Mile widziane będzie również dołączenie swoich dotychczasowych prac. W wypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest wyrażenie zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego. Dokumenty można złożyć na jeden z trzech sposobów:

- osobiście w sekretariacie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, 35-959 Rzeszów, w kopercie z dopiskiem „CamON 2020”,

- przesyłając pocztą na adres: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, 35-959 Rzeszów, z dopiskiem „CamON 2020” (liczy się data wpływu),

- lub przesyłając skan podpisanych dokumentów na adres mailowy k.mazurkiewicz@podkarpackiefilm.pl, w tytule maila wpisując „CamON 2020”.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne TUTAJ.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4