Mazepa Quartet w Niezłej Sztuce. Zaśpiewają wiersze Poświatowskiej

KATEGORIA: KULTURA / 19 lutego 2020

Fot. Materiały prasowe

Koncert Mazepa Quartet „Zawołaj mnie po imieniu” już w piątek 21 lutego o godz. 20.30 w rzeszowskiej Niezłej Sztuce. Projekt ten powstał w 2018 r. Młodzi muzycy stworzyli autorskie kompozycje do wierszy Haliny Poświatowskiej. To co robią ci zdolni ludzie jest współcześnie bardzo cenne, bo swoją sztuką ocalają od zapomnienia piękne i wartościowe utwory poetyckie sprzed lat. Pierwsze skrzypce w zespole gra Paulina Mazepa, która jest założycielką składu Mazepa Quartet i to ona wyśpiewuje słowa napisane przez Poświatowską. Oprócz Pauliny zespół tworzą: Kacper Majewski, Michał Aftyka i Paweł Miętus.

Sami twórcy piszą, że muzyka, którą wykonują nie do końca może być zakwalifikowana do nurtu poezji śpiewanej i określają ją jako „przestrzenną”. Podczas tej artystycznej uczty nie zabraknie jazzowych brzmień i improwizacji na instrumentach.

- Projekt zawiera w sobie nastrojowe kompozycje skierowane do słuchacza chcącego odpocząć od hałasu, którym otacza nas dzisiejszy świat – tak opisują aurę, która wytwarza się podczas koncertów zespołu.

Jeśli jeszcze nie jesteście pewni czego spodziewać się po piątkowym koncercie zachęcamy do wysłuchania utworu „Nasz dom”, który towarzyszy muzykom w czasie występów.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie: https://niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15 w przedsprzedaży w cenie 25 zł, w dniu koncertu 35 zł.

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4