Piknik Rodzinny i Święto Kolorów już w sobotę w Głogowie Małopolskim

KATEGORIA: MIEJSCA / 15 lipca 2022

Grafika: materiał prasowy gminy Głogów Małopolski

W najbliższą sobotę 16 lipca, w godzinach od 16.00 do 19.00 gmina Głogów Małopolski zaprasza (nie tylko) swoich mieszkańców na PIKNIK RODZINNY oraz HOLI – ŚWIĘTO KOLORÓW. Organizatorzy obydwu wydarzeń przygotowali wiele atrakcji. Obydwie imprezy odbędą się terenach rekreacyjnych, usytuowanych przy stawie Traczewskim w parku im. Aleksandra Ładosia.

Rodzinny weekend w Głogowie Małopolskim

Obydwa wydarzenia będą szczególnie atrakcyjnie dla dzieci, które nieodpłatnie skorzystają z dmuchanej zjeżdżalni, dla nich będą również gry i zabawy z animatorami „ANIMISIE”, malowanie twarzy i oczywiście kolorowe szaleństwo z proszkami HOLI! Dzieci będą mogły także wziąć udział w zawodach biegowych na dystansie 300 m.

Dorośli także znajdą coś dla siebie, bo zaproszeni są do udziału w organizowanych w tym dniu turniejach sportowych. Od 15.00 na orliku zaplanowano rozgrywki w piłkę nożną, a na boisku do siatkówki plażowej przy stawie Traczewskim turniej dwójek o puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego.

Dorośli i młodzież będą mogli pobić swoje „życiówki” podczas biegu na dystansie 5 km oraz wziąć udział w rajdzie Nordic Walking oznakowaną leśną trasą. Zapisy na miejscu.

Dodatkową atrakcją dla rodzin będą pokazy strażackie, a Głogowska Grupa Motocyklowa zaprezentuje swoje oryginalne motocykle, natomiast żołnierze WOT i policja zapraszają do obejrzenia asortymentu służb mundurowych. W tym dniu pracownicy MGOPS w Głogowie Młp. dyżurować będą w punkcie konsultacyjnym. Będzie można także zakupić słodkości u pań ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów działającego także w Głogowa Małopolskim.

Po pikniku o 19 odbędzie się dyskoteka z DJ-em na scenie obok stawu. Organizatorzy zapewniają, ze nie możecie przegapić tego wydarzenia! Wstęp bezpłatny.

HOLI - Święto Kolorów powraca na dobre

Najbardziej kolorowa impreza tego lata, w Głogowie Młp., to HOLI – ŚWIĘTO KOLORÓW. To radosne i barwne wydarzenie co sezon opanowuje około 300 różnych miejsc na mapie Polski i już w ten weekend zawita również do Głogowa Małopolskiego.

Święto Kolorów to polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń, o jakich można było usłyszeć w ostatnich sezonach. Impreza przywędrowała do nas z Indii, gdzie jest uznawana właśnie za święto radości. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodzieży, której ogromną frajdę sprawia wzajemne obsypywanie się wielobarwnymi proszkami, które są nieszkodliwe dla zdrowia, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka.

Organizatorami PIKNIKU RODZINNEGO oraz ŚWIĘTA KOLORÓW są Przewodniczący i Rada Osiedla Centrum, MGDK, Urząd Miejski w Głogowie Młp., LKS Głogovia Głogów, MGOPS, OSiR, OSP w Głogowie Młp., Głogowska Grupa Motocyklowa, WOT, Policja.

Red.

Grafika: materiał prasowy gminy Głogów Małopolski

Grafika: materiał prasowy gminy Głogów Małopolski

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4