Koronawirus w środę. Są nowe zakażenia w rzeszowskich szpitalach

KATEGORIA: ZDROWIE / 5 sierpnia 2020

Szpital MSWiA w Rzeszowie.
Fot. Barbara Kędzierska

W dniu 5 sierpnia (środa) Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o 32 nowych, potwierdzonych testem przypadkach zachorowania na koronawirusa. Zostaliśmy także poinformowani o 6 osobach, którym udało się ozdrowieć. Jak informuje też Sanepid, z chorobą nie udało się wygrać 93letniej mieszkance powiatu lubaczowskiego, która 2 sierpnia br., zmarła w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim.

Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała nas także o nowych przypadkach zachorowani w dwóch rzeszowskich szpitalach.

W Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie, do 3 sierpnia (poniedziałku) uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w tym: u 1 położnej i 3 pacjentek wypisanych ze szpitala (kobiety pochodzą z powiatów: dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego). W związku z tą sytuacją badaniami kontrolnymi objęto 235 osób z personelu i 58 pacjentek. Wszystkie wyniki wyszły ujemne.

Natomiast w SzpitalU MSWiA w Rzeszowie, do 4 sierpnia (wtorku) przebadano cały personel medyczny oraz pacjentów oddziału chirurgii. Ogółem w Szpitalu potwierdzono 4 dodatnie przypadki, z czego 2 osoby są z personelu medycznego, a kolejne 2 to pacjenci oddziału.

Poniżej prezentujemy Wam szczegółowy raport dzienny z 5 sierpnia 2020 r.

Nowe 32 osoby zakażone koronawirusem w naszym województwie, to: 12 osób z powiatu jarosławskiego (6 kobiet i 6 mężczyzn), 1 osoba z powiatu jasielskiego (mężczyzna), 1 osoba z powiatu kolbuszowskiego (kobieta), 1 osoba z powiatu krośnieńskiego (mężczyzna), 6 osób z powiatu lubaczowskiego (3 kobiety i 3 mężczyzn), 1 osoba z powiatu łańcuckiego (kobieta), 3 osoby z powiatu przemyskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna), 1 osoba z Przemyśla (mężczyzna), 1 osoba z powiat ropczycko-sędziszowskiego (mężczyzna), 3 osoby z Rzeszowa (2 mężczyzn i 1 kobieta), 1 osoba z powiatu rzeszowskiego (mężczyzna) oraz 1 osoba z powiatu stalowowolskiego (mężczyzna).

Natomiast kolejne 6 ozdrowiałych osób, to 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, na dzień dzisiejszy odnotowano w całej Polsce 640 potwierdzonych testem zachorowani na koronawirusa u osób z województw: śląskiego (152), wielkopolskiego (97), małopolskiego (90), mazowieckiego (86), łódzkiego (37), podkarpackiego (32), lubelskiego (25), dolnośląskiego (22), opolskiego (21), pomorskiego (17), zachodniopomorskiego (17), lubuskiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (5) i świętokrzyskiego (3).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 regionalny Sanepid przebadał ogółem 57 916.

Ilość prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego - w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 39 678, dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 18 238.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 473 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 106 osób.

Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, zmarło 63 osoby.

Red.

źródło: Sanepid

źródło: Sanepid

źródło: Twitter Ministerstwa Zdrowia

źródło: Twitter Ministerstwa Zdrowia

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4