Silny wiatr w regionie. Prawie 500 interwencji podkarpackich strażaków

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 21 lutego 2022

Fot. Państwowa Straż Pożarna

Od czwartku (17 lutego) do niedzieli (20 lutego) podkarpaccy strażacy wyjeżdżali 480 razy do usuwania skutków intensywnie i mocno wiejącego wiatru w naszym regionie.

- W większości nasze działania polegały na usuwaniu połamanych konarów oraz całych drzew leżących na jezdniach, ulicach, chodnikach, posesjach, a także przewodach telefonicznych i energetycznych - mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. - W 167 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na domach mieszkalnych, budynkach gospodarczych i użyteczności publicznej.

Najwięcej interwencji, w ciągu tych 4 dni, podkarpaccy strażacy odnotowali w powiatach rzeszowskim, dębickim, brzozowskim, tarnobrzeskim i kolbuszowskim.

- Na szczęście nikt nie został ranny - dodaje bryg. Betleja.

Poniedziałkowe prognozy także ostrzegają przed silnym wiatrem. - Jak do tej pory na Podkarpaciu jest w miarę spokojnie. Odnotowaliśmy niespełna 10 interwencji dotyczących usuwania skutków porywistych podmuchów wiatru - relacjonuje rzecznik.

Strażacy apelują o ostrożność i zabezpieczenie przedmiotów, które może porwać wiatr. Sugerują, aby pozostać w domach, gdzie jesteśmy najbezpieczniejsi, jeśli nie musimy wychodzić na zewnątrz. Strażacy zalecają też unikanie zadrzewionych miejsc, przestrzegają przed wchodzeniem do parków i lasów, a także przed parkowaniem samochodów pod drzewami czy reklamami wielkopowierzchniowymi.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4