W nocy zmieniamy czas zimowy na letni. Będziemy spali godzinę krócej

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 28 marca 2020

Fot. Pixabay.com

W nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca zmieniamy czas z zimowego na letni. Tym razem zegarki przestawimy o godzinę do przodu z 2.00 na 3.00. W związku z tym w niedzielę będziemy spali godzinę krócej. Czas letni będzie obowiązywał do końca października.

Wciąż odsuwa się w czasie planowane zakończenie zmian czasu w Unii Europejskiej. Według obecnych planów Parlamentu Europejskiego do końca 2021 roku kraje członkowskie UE mają zdecydować się, czy wybierają czas letni, czy zimowy. Na razie nie ma pełnej zgody państw co do zakończenia zmian czasu. Polska najprawdopodobniej pozostawiłaby na stałe czas letni.

W związku ze zmianą czasu zimowego na czas letni Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w nocy z 28 na 29 marca 2020 r. nastąpią także zmiany w kursach linii nocnych:

– Linia N1 – przyjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 1.55 czasu zimowego zakończy kurs, odjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 3.00 czasu letniego w kierunku Obr. Poczty Gdańskiej;

– Linia N2 – przyjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 1.57 czasu zimowego zakończy kurs, odjazd przystanek Dworzec PKP o godz. 3.00 czasu letniego w kierunku Słocińskiej.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4