Teatr BO TAK wystąpi jubileuszowo. Po prostu „Umrzecie ze śmiechu”!

KATEGORIA: KULTURA / 21 września 2018

Obsada najnowszej sztuki Teatru BO TAK pt. UMRZEĆ ZE ŚMIECHU. Od lewej: Barbara Szałapak, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Natalia Zduń, Urszula Piwnicka, Mirosław Bieliński – reż. spektaklu i Mateusz Marczydło
Fot. Paweł Bialic

Mamy rok 2018 i rzeszowski Teatr BO TAK świętuje swój jubileusz. Pięć lat istnienia! A wydawać by się mogło, że dopiero „przed chwilą” wychodziłam z ich pierwszej premiery.

Czasem, to życie pisze najciekawsze scenariusze...

Pięć lat temu, jak zwykle przy kawie, spotkała się trójka dobrych przyjaciół, aktorów rzeszowskiego teatru dramatycznego, żeby porozmawiać o nowym sezonie, o tym co będą grali, a co tak naprawdę chcieliby zagrać. I tak od słowa do słowa, od słowa do czynu powołali do życia Teatr BO TAK. Oczywiście nie stało się to tak szybko, jak wypija się kawę z przyjaciółmi, ale determinacja owych kawowych przyjaciół – Marioli Łabno-Flaumenhaft, Beaty Zarembianki i Grzegorza Pawłowskiego sprawiła, że Teatr BO TAK zaistniał w Rzeszowie.

Pierwsza była „PRAWDA” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Publiczność pękała ze śmiechu, a sala Filharmonii Podkarpackiej w szwach. Okazało się wówczas, że teatr z takim rozluźniającym repertuarem był wyczekiwany od dawna przez tę część publiczności rzeszowskich teatrów, która świetnie odnajduje się w lżejszym repertuarze i przy takim właśnie najlepiej się relaksuje.

Potem były kolejne spektakle, zmieniła się także przestrzeń, w której były grane. Jednak jedno wciąż było i jest niezmienne – publiczność, która podążała i podąża za swoimi ulubieńcami.

Tegoroczny jubileusz, pięciu lat istnienia teatru, zobowiązuje. Dlatego w związku z tą szczególną okazją artyści Teatru BO TAK postanowili przygotować dla Państwa coś szczególnie zabawnego i mądrego. Już 12 października zobaczymy ich najnowsze „dziecko” – spektakl „Umrzeć ze śmiechu”, na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7.

O jubileuszu i najnowszej sztuce Teatru BO TAK opowiada szefowa stowarzyszenia Teatr BO TAK Mariola Łabno-Flaumenhaft oraz aktorzy najnowszej sztuki „Umrzeć ze śmiechu”.

Zapraszamy Państwa serdecznie do Teatru BO TAK, a samemu teatrowi, życzymy kolejnych jubileuszy z ciekawym repertuarem i wierną publicznością u boku.

Barbara Kędzierska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4