Koronawirus. 28 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 15 osób wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 31 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

W piątek 31 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu nowych zakażeń jest 28.

To 3 osoby z powiatu jarosławskiego, w tym dwóch mężczyzn i kobieta, 2 osoby z miasta Krosna – kobieta i mężczyzna, 4 osoby z powiatu łańcuckiego, w tym trzy kobiety i mężczyzna, 4 kobiety z powiatu przemyskiego, 5 mężczyzn z miasta Przemyśla, 1 kobieta z powiatu przeworskiego, 3 osoby z powiatu rzeszowskiego, w tym dwóch mężczyzn i kobieta, 1 kobieta z miasta Rzeszowa, 2 kobiety z powiatu sanockiego, 2 kobiety z powiatu stalowowolskiego oraz 1 kobieta z miasta Tarnobrzega.

Jak poinformował w piątek Mateusz Radko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, do 30 lipca w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie (gdzie kilka dni temu wykryto zakażenie u położnej szpitala) odnotowano 4 zakażenia: u dwóch pacjentek szpitala z powiatów dębickiego i mieleckiego wypisanych z placówki (o których informowano już w czwartek), u pacjentki z powiatu krośnieńskiego także wypisanej już ze szpitala oraz osoby z personelu.

Z kolei Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, gdzie kilka dni temu wykryto koronawirusa u osoby przebywającej na praktyce w tej agencji, poinformowała, że zarażona osoba czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo. Pracownicy RARR, którzy zostali objęci kwarantanną ze względu na bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, zostali poddani testom, które wykazały u nich negatywny wynik na obecność COVID-19. Od poniedziałku, 3 sierpnia agencja wraca do normalnego trybu pracy.

W dniach 28-30 lipca pozytywne wyniki dodatnie wykryto u 6 osób (3 pacjentów oraz 3 osób z personelu medycznego) w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu. Oddział został zamknięty, nie ma wypisów pacjentów oraz przyjęć nowych pacjentów do czasu uzyskania wyników badań. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. Kwarantanną zostało objęte 7 osób z personelu medycznego i ich rodziny.

Z kolei w Urzędzie Gminy w Dubiecku (pow. przemyski) potwierdzono 8 wyników dodatnich, w tym u 4 pracowników oraz 4 osób z kontaktu (z pracownikami urzędu). W ramach prowadzonych działań badaniami objęto 66 osób (w tym 27 pracowników i 29 osób z kontaktu). Kwarantanną objęto 56 osób.

Do tej pory na Podkarpaciu potwierdzono 1303 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104), małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35), łódzkiego (30), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17), pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4) i świętokrzyskiego (2).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o 7 kolejnych przypadkach śmierci osób zakażonych koronawirusem. Większość miała choroby współistniejące. Nie ma wśród nich pacjentów z Podkarpacia. W regionie odnotowano do tej pory 61 zgonów.

W regionie jest też kolejne 15 osób, które wyzdrowiało. To 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 4 osoby z powiatu przemyskiego, 2 osoby z powiatu mieleckiego oraz po jednej osobie z powiatów przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego. Łącznie wyzdrowiało na Podkarpaciu 788 osób.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 40 osób, 2218 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 365 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 89 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 55 615 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 38 406, a w innych laboratoriach – 17 209.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to do tej pory 45 688, w tym 1716 osób zmarło. W ciągu doby wykonano ponad 35,1 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4