Duże sukcesy rzeszowskich skoczków do wody z KSW Stal w Norwegii i Kanadzie!

KATEGORIA: SPORT / 9 maja 2023

To był wyjątkowy weekend dla rzeszowskich i polskich skoków do wody. Reprezentanci Polski oraz KSW Stal Rzeszów wystartowali z sukcesami w norweskim Bergen oraz kanadyjskim Montrealu.

- Z Norwegii nasi zawodnicy wrócili z dorobkiem aż pięciu medali, w tym dwóch złotych! - relacjonuje Piotr Bojda z KSW Stal Rzeszów. Pierwsze miejsce (z notą 322 pkt.) w skokach synchronicznych z trampoliny 3m wywalczył duet Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak. Później obaj nasi najlepsi obecnie zawodnicy stoczyli ze sobą zacięty pojedynek w konkursie na trampolinie 1m. Minimalnie lepszy okazał się Andrzej Rzeszutek zdobywając złoto, Kacper Lesiak musiał zadowolić się srebrem.

W rywalizacji na trampolinie 3m bardzo blisko wygranej był Lesiak, bo dopiero w ostatniej kolejce skoków został wyprzedzony przez Gwendal Bisch z Francji i Dariush Lotfi z Austrii. Brązowy medal Kacpra uzupełnił jego kolekcję medali. Andrzej Rzeszutek w tej konkurencji uplasował się na 12 miejscu.

Brązowy krążek w Bergen Open wywalczyła również dla Polski Kaja Skrzek, która zgromadziła 238 pkt. na trampolinie 1m! Wysokie szóste miejsce w tym konkursie zajęła druga rzeszowianka Aleksandra Błażowska (213 pkt.).

Bardzo blisko podium był też Filip Jachim, który z notą 341 pkt. zajął 4 miejsce w konkursie skoków z wieży.

W tym samym czasie (5-7 maja) w kanadyjskim Montrealu odbył się kolejny Puchar Świata w skokach do wody. Nasz kraj reprezentował Robert Łukaszewicz z KSW Stal Rzeszów. Robert świetnie pokazał się w eliminacjach z wieży 10m. Zakwalifikował się do ścisłego finału, uzyskując po raz kolejny „życiówkę”. W finale ostatecznie zajął 12 miejsce.

Awans do finału i uzyskane punkty z dwóch edycji Pucharów Świata zapewniły mu udział w finałowej edycji Pucharu Świata, która odbędzie się w Niemczech (Berlin) 4-6 sierpnia br.

Trenerem prowadzącym Roberta jest Andrzej Kozdrański z KSW Stal Rzeszów, opiekę fizjoterapeuty sprawował Jacek Schroeder.

Teraz rzeszowscy skoczkowie będą przygotowywać się do startu w Mistrzostwach Polski oraz Igrzyskach Europejskich w Rzeszowie.