Jednak jest szansa na odnowę Ogrodu Miejskiego. Miasto dołoży 1,2 mln zł

KATEGORIA: INWESTYCJE / 15 czerwca 2019

Fot. Karol Woliński

Choć wydawało się już, że po raz kolejny nic nie wyjdzie z rewitalizacji Ogrodu Miejskiego im. Solidarności, czyli parku przy ul. Dąbrowskiego, pojawiła się nadzieja na pozytywny finał sprawy.

- Prezydent podjął decyzję o dołożeniu z budżetu miasta brakującej kwoty na remont parku przy ul. Dąbrowskiego. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy, chcemy aby prace ruszyły natychmiastowo, tak aby remont zakończyć w przyszłym roku - powiedział nam rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki.

Przypomnijmy, że po niedawnym otwarciu ofert w drugim przetargu na rewitalizację zabytkowego parku okazało się, że tańsza z nich (wpłynęły dwie) przekracza budżet miasta o ponad 1,2 mln zł. Budżet miasta na tę inwestycję to 6,77 mln zł, a propozycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów z Rzeszowa wynosi ponad 7,99 mln zł. I to z tą firmą miasto podpisze umowę jeśli nie będzie już żadnych przeszkód formalnych. Dodajmy, że druga z ofert – firmy Strabag z Pruszkowa opiewała na przeszło 11,8 mln zł.

W pierwszym przetargu też były dwie oferty i była szansa, że uda się zmieścić w założonym budżecie, ale wykonawca wycofał się bez podania przyczyny. Była to Firma Remontowo-Budowlana Piotrowski z Piwody, która pierwotnie proponowała kwotę 6 mln 875 tys. zł, zweryfikowaną przez miasto po korektach dokumentów na 6,68 mln zł. Być może te zmiany sprawiły, że ostatecznie firma nie podjęła się robót. Dodajmy, że także MPDiM składało w pierwszym przetargu swoją ofertę i wynosiła ona wówczas 7 mln 468 tys. zł., a więc o ponad 500 tys. zł mniej niż obecnie…

Po decyzji o dołożeniu środków jest szansa, że roboty w parku choć z opóźnieniem, w końcu się rozpoczną. Według wcześniejszych założeń planowano je zakończyć we wrześniu 2020 roku. Teraz pewno nastąpi lekki poślizg.

Przypomnijmy, że kompleksowa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego obejmuje wymianę alejek parkowych, oświetlenia i elementów małej architektury – ławek parkowych, koszy na śmieci, tablic informacyjnych. Ponadto w parku mają powstać nowe nasadzenia, zaś w niecce dawnego stawu wyłożonej folią kauczukową ma być zbudowana nowa fontanna. Pojawią się również nowe rzeźby, a do centralnej części parku ma zostać przeniesiony stojący dziś na uboczu pomnik Juliusza Słowackiego.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4