Ozdrowieńcy, piłkarze z Apklan Resovii oddali dziś krew, żeby pomóc innym. FOTO

KATEGORIA: SPORT / 14 grudnia 2020

Bramkarz Marceli Zapytowski podczas oddawania krwi.
Fot. Paweł Bialic

Piłkarze Apklan Resovii, którzy kilka tygodni temu chorowali na Cavid-19 i szczęśliwie udało im się wrócić do zdrowia, postanowili w poniedziałek (14 grudnia) oddać osocze, żeby w ten sposób pomagać innym chorym. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, piłkarze ozdrowieńcy oraz członkowie sztabu trenerskiego oddali dziś krew.

- Nie mogliśmy postąpić inaczej. Dobrze wiemy, że osocze ozdrowieńców pomaga w leczeniu chorujących na koronawirusa. Inicjatywa oddania krwi powstała wśród samych zawodników i sztabu trenerskiego. Od rana grupami, oddajemy krew - powiedział Paweł Bukała rzecznik sekcji piłki nożnej.

Procedura nie jest aż tak bardzo skomplikowana. Najpierw wypełnia się odpowiednią ankietę, później wstępny wywiad przeprowadza lekarz. Jeśli na tym etapie nie ma przeciwwskazań, pobierana zostaje próbka krwi, która zostaje poddana wstępnemu testowi. Jeśli ten test da odpowiedni wynik, każdy ozdrowieniec może przystąpić do właściwego oddania krwi. - powiedział z uśmiechem na ustach i sympatią dla całej akcji Marcel Zapytowski, bramkarza Apklan Resovii, dodając - spędzę tu na fotelu około 40 minut. Cieszę, się że mogę w ten sposób wszystkim zakażonym pomóc.

Piłkarze beniaminka 1 ligi, zakończyli właśnie rundę jesienną rozgrywek. Udają się obecnie na urlopy. - Do zajęć treningowych wrócimy w połowie stycznia. Planowany jest oczywiście wyjazdowy obóz, aktualnie dogrywamy szczegóły w tym temacie.- informuje rzecznik Bukała.

Na stronie internetowej Apklan Resovii pojawiła się lista transferowa. Widnieją na niej nazwiska sześciu piłkarzy, którzy decyzją trenera Radosława Mroczkowskiego oraz zarządu otrzymali wolną rękę w szukaniu nowego miejsca pracy. Znajduje się tam także informacja, że kontrakt z Simonem Loshi został rozwiązany za porozumieniem stron.

Lista transferowa Apklan Resovii – zima 2020/2021

Wojciech Daniel – bramkarz (05.06.1987)

Mateusz Kantor – obrońca (19.05.1992)

Grzegorz Płatek – pomocnik (18.04.1997)

Maksymilian Hebel – pomocnik (04.01.1997)

Przemysław Brychlik – napastnik (03.07.1989)

Dawid Rogalski – napastnik (20.09.1996)

Tekst i Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4